Saturday, 18 July 2015
18 February 2020
خبرهای ورزشی

«درخشان: تیمم را صدرنشین لیگ قهرمانان تحویل برانکو دادم و رفتم»

2015 April 11

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

درخشان: تیمم را صدرنشین لیگ قهرمانان تحویل برانکو دادم و رفتم

«حمید درخشان» سی‌صد میلیون از پرسپولیس گرفت و رفت، البته اگرچه او بازی آخر این تیم با النصر را نبود اما می‌گوید آن برد متعلق به خودش است.

به گزارش خبرآنلاین، حمید درخشان که بدترین نتایج تاریخ یک مربی در پرسپولیس را در طول نزدیک به بیست هفته‌ای که در پرسپولیس بوده گرفته، می‌گوید تیمش را در صدر جدول تحویل داده و رفته، البته در صدر جدول لیگ قهرمانان آسیا. درخشان که دو روز مانده به بازی با النصر از کارش کنار گذاشته شد تا در روز این بازی روی نیمکت نباشد و نتواند برای برد احتمالی‌اش خود را شریک کند می‌گوید: من تیمم را در صدر جدول لیگ قهرمانان آسیا تحویل دادم و در آستانه صعود.

derakhshan

این یعنی یک موفقیت برای او. چرا که می‌گوید دستیارش «حسین عبدی» روی نیمکت بوده و در 48 ساعت که آنها نمی‌توانستند معجزه کنند. این ادعایی است که البته اصلن پرسپولیسی‌ها دوست ندارند از سوی درخشان مطرح شود، اما کاپیتان اسبق سرخ‌ها استاد این کار است و با این گفته‌اش تمام مناسبات مدیران تیم را به هم می‌ریزد.

پاداش ملی‌پوشان ایران با دیگر ملی‌پوشان دنیا چقدر تفاوت دارد

پاداش اهدایی ورزشکاران ایران با دیگر کشورها به هیچ‌وجه قابل قیاس نیست.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک، «اصغر رحیمی» رییس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی ضمن بیان این مطلب و اشاره به اهمیت حضور قدرتمندانه در بازی‌های المپیک ٢٠١۶ ریو ابراز داشت: برای حضور موفقیت‌آمیز در بازی‌های المپیک ریو کارشناسان مرکز نظارت بر تیم‌های ملی ضمن برنامه‌ریزی، به بررسی آماده‌سازی و وضعیت مدال‌آوری و اهدای پاداش دیگر کشورها به قهرمانانشان پرداخته که مقایسه مبالغ اهدایی دولت‌ها به ورزشکارن المپیکی، خود گویای بسیاری از واقعیت‌ها است که باید به آن توجه لازم را داشت.

وی ادامه داد: با توجه به کسب دوازده مدال در بازی‌های المپیک لندن و عنوان هفدهمی این رقابت‌ها، مرکز نظارت بر تیم‌های ملی با حساسیت امر و با تمرکز بر دو محور اصلی یعنی افزایش سهمیه مردان و زنان ایران در بازی‌های المپیک ریو و سپس حفظ مدال و جای‌گاه گذشته، حتا نیم‌نگاهی به بهبودی نتیجه هم دارد که به بررسی وضعیت دیگر کشورهای جهان در این‌باره پرداخت که به نتایج جالب توجهی دست یافتیم.

22

رییس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی خاطر نشان کرد: کشورهای مختلف جهان جدای از برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی ورزشکاران، از سوی دولت‌های خود پاداش  قابل توجهی برای قهرمانان خود در بازی‌های المپیک در نظر می‌گیرند که این امر تاثیر بسزایی در موفقیت یک کاروان اعزامی و ایجاد عامل مهم انگیزشی در بین کادر‌فنی و ورزشکاران اعزامی دارد و بدون تردید حمایت و نگاه ویژه دولت محترم در این‌باره می‌تواند شرایط کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌ها را برای حضور موفقیت‌آمیز در بازی‌های المپیک ٢٠١۶ ریو را بهتر کند.

مدیریت وزارت ورزش بر پرسپولیس با هزینه چهار و نیم میلیاردی

در حالی‌که هدف وزارت ورزش این بود که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را ارزان‌تر از فصل قبل مدیریت کند، تاکنون پرسپولیس تنها در بخش مربیان چهارده تغییر داشته و قریب به چهار و نیم میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش مهر، در حالی‌که وزارت ورزش در پایان سال گذشته و با مباحث فراوانی تاکید داشت که استقلال و پرسپولیس بریز و بپاش‌های زیادی انجام داده‌اند و به نوعی ولخرجی کرده‌اند و حتا لیست حقوق‌های بازیکنان و کادر‌فنی هر دو تیم را منتشر کردند که این کار با اعتراض بازیکنان و مربیان مواجه شد، به نظر می‌رسد امسال ماجرا بدتر از سال گذشته شده و هزینه‌ها نه کمتر که بیشتر از پارسال هم هست.

به پرسپولیس نگاه کنید؛ این تیم که در چهاردهمین دوره رقابت‌های لیگ‌برتر نتایج خوبی نیز کسب نکرده، تاکنون این مربیان را به خود دیده است:

dai

علی دایی، پیروانی، منافی، محمد دایی، غلامپور، رضا فروزانی، مولایی (اینها مربیان کادر علی دایی بودند که تسویه حساب کردند و کل پولشان را هم گرفتند)، درخشان، عبدی، امامی‌فر، نادر باقری، سید‌حسن مومنی و مهیار مرتضوی (کادر حمید درخشان) که اینها هم کارشان با پرسپولیس تمام شده است.

با حضور «برانکو» و احتمالن وجود مربیان خارجی و داخلی جدید در کنار او و هم‌چنین وجود دو سرپرست تا این لحظه روی نیمکت پرسپولیس (خوردبین و پنجعلی) و افشای قراردادهای دایی و درخشان که اولی دو میلیارد و دویست میلیون تومان بود و دومی شش‌صد میلیون تومان و البته محاسبه تخمینی قراردادهای دستیاران این مربیان و البته محاسبه تخمینی سی‌صد هزار دلار برای دو ماه باقی مانده از این فصل برای برانکو و تمام دستیارانش باید گفت پرسپولیس امسال بیش از چهار و نیم میلیارد تومان تنها برای کادر‌فنی خود هزینه کرده است!

این در حالی است که با وجود انتقادهایی که از «محمد رویانیان» انجام گرفت سال گذشته قرارداد «علی دایی» یک میلیارد و هشت‌صد میلیون تومان بود که با احتساب دستیارانش این رقم به دو میلیارد و نیم نمی‌رسید. این یعنی تقریبن دو برابر گران‌تر از سال گذشته.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,