Saturday, 18 July 2015
21 September 2020
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

«سفر حج عمره تعلیق و عاملان تعرض به دو زائر ایرانی اعدام می‌شوند»

2015 April 13

خبر / رادیو کوچه

 

پس از انتشار خبر تعرض پلیس عربستان به دو زایر نوجوان ایرانی در فرودگاه شهر جده در عربستان، «علی جنتی»، وزیر ارشاد ایران گفت که به رییس سازمان حج و زیارت دستور داده است که تا زمانی که افرادی مجرم در حادثه فرودگاه جده مجازات نشده‌اند، عمره متوقف شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان «ایسنا»، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز دوشنبه ۲۴ فروردین در حاشیه مراسم روز زن در ایران گفته است: همه پروازهای عمره هم به حالت تعلیق درآمده است.

بنابه این گزارش،  وزیر ارشاد با اشاره به اتفاق فرودگاه جده گفته است: «با توجه به اتفاقی که افتاده، حیثیت عمومی ملت ایران خدشه‌دار شده است‌ و یک خواست عمومی بین ملت شکل گرفته است و باید واکنشی نشان داده شود.»

haj

«علی جنتی» همچنین اعلام کرده است، پس از مطالعات و بررسی‌های انجام شده امروز – دوشنبه ٢۴ فروردین – به سازمان حج دستور داده شد تا زمانی که این افراد مجرم (متجاوزان به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده) محاکمه بشوند و مورد مجازات قرار بگیرند، فعلا عمره متوقف می‌شود و پروازهای ایران تعلیق خواهد شد.

براساس این گزارش وزیر فرهنگ و ارشاد تاکید کرده است: «بسیاری از مراجع عظام تقلید ابراز نگرانی کردند، مخصوصن این‌که در گذشته هم برخی برخوردها با زائران و روحانیون کاروان‌ها صورت گرفته بود؛ به همین دلیل با توجه به بررسی‌های صورت گرفته تصمیم بر توقف عمره گرفته شد.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین اظهار کرد: «درباره حادثه تاسف‌باری که در فرودگاه جده اتفاق افتاده از طریق دیپلماتیک با مقامات سعودی صحبت شده و آنها قول دادند که این افراد دستگیر شده‌ را مجازات کنند. آنها حتا تصریح کردند که آنها را اعدام می‌کنند، اما در عمل هنوز اتفاقی نیفتاده است.»

او گفت: به این ترتیب خدشه‌دار شدن حیثیت عمومی ملت ایران ما را بر این داشت که تصمیم بگیریم.

بیشتر بخوانید

دستور روحانی برای گزارش دقیق تعرض به دو زائر ایرانی در فرودگاه ‫‏جده

تجمع اعتراضی نسبت به تجاوز به دو زائر ایرانی در مقابل سفارت عربستان

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. رامیار
    1

    کجای مطلبتون نوشته اعدام میشوند که این را تیتر زده‌اید؟؟؟؟؟