شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
03 September 2016
در مسیر رسیدن به اروپا

«پناهجویان مسلمان ١٢ پناهجوی مسیحی را در دریا غرق کردند»

۱۳۹۴ فروردین ۲۸

خبر / رادیو کوچه

 

پلیس ایتالیا می‌گوید ۱۵ پناهجوی مسلمان را دستگیر کرده است که در مسیر رسیدن به اروپا ۱۲ پناهجوی مسیحی را در آب غرق کرده‌اند.

وب‌سایت شبکه خبری «بی‌بی‌سی» روز پنج‌شنبه شانزدهم آوریل گزاش داده است، پانزده پناهجوی مسلمانی که روی آب با مسیحیان درگیری داشتند به اتهام قتل با انگیزه نفرت مذهبی در بندر پالرموی جزیره سیسیل بازداشت شدند.

بنابه این گزارش، پناهجویان مسیحی که گفته می‌شود اهل غنا و نیجریه بودند همگی کشته شده‌اند.

این مظنونان اهل کشورهای ساحل عاج، مالی، و گینه هستند و روز سه‌شنبه در قالب گروهی ۱۰۵ نفره با قایق بادی از لیبی راه افتاده بودند.

panahjo

شاهدان عینی به پلیس ایتالیا گفته‌اند که پس از بالاگرفتن جر و بحث میان دو گروه از پناهجویان، شماری از مسیحیان به دست مسلمانان به دریا پرتاب شدند و نجات‌یافتگان برای جلوگیری از سرنوشت مشابه، در قایق زنجیره‌ای انسانی تشکیل دادند.

در حادثه‌ای دیگر، رسانه‌های ایتالیا گزارش دادند که دست کم ۴۰ پناهجو که قصد داشتند از طریق دریای مدیترانه خود را از لیبی به اروپا برسانند، غرق شده‌اند.

چهار نفر از نجات‌یافتگان پس از رسیدن به ایتالیا به پلیس اطلاع داده‌اند که قایق بادی آن‌ها به همراه ده‌ها نفر از پناهجویان غرق شده است.

روز پنجشنبه این پناهجویان همراه با بیش از ۵۰۰ پناهجوی دیگر وارد بندر تارپانی ایتالیا شدند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت گفته است که این پناهجویان روز شنبه از طرابلس لیبی گریخته و چهار روز روی آب بودند. نیروی دریایی ایتالیا آن‌ها را سرگردان روی آب پیدا کرده و نجات داده است.

چند روز پیش از این هم حدود ۴۰۰ نفر دیگر که از شمال آفریقا راهی اروپا شده بودند غرق شدند.

در روزهای اخیر نیروهای گشتی ایتالیا نزدیک به ۱۰ هزار پناهجو را نجات داده‌اند که سعی داشتند با عبور از مدیترانه خود را به اروپا برسانند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,