Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
سخن‌گوی کاخ سفید

 «ایران دست‌کم به اندازه عمر یک نسل از تروریسم حمایت کرده است»

2015 April 17

خبر / رادیو کوچه

 

«جاش ارنست»، سخن‌گوی کاخ سفید با بیان این مطلب که فعالیت‌های حکومت ایران در پشتیبانی از تروریسم همچنان ادامه دارد گفت، آمریکا نگرانی خود را در این زمینه به دولت ایران منتقل کرده است.

«جاش ارنست» روز پنج‌شنبه شانزدهم آوریل در کنفرانس خبری خود به خبرنگاران گفت: «واشینگتن به مقام‌های دولت ایران اعلام کرده که نسبت به پشتیبانی تهران از تروریسم در گوشه و کنار جهان نگران است.»

سخن‌گوی کاخ سفید همچنین د این کنفرانس خبری افزوده است: «آمریکا کاملن آگاه است که دولت ایران، دست کم به اندازه عمر یک نسل، در پشتیبانی از عوامل تروریسم در نقاط مختلف جهان بسیار فعال بوده و از همین رو، در فهرست کوتاه حامیان تروریسم قرار دارد».

بنابه گزارش وب‌سایت «رادیو فردا»، آقای «ارنست» در عین حال گفته است انتظار نمی‌رود که گفت‌وگوهای هسته‌ای، نگرانی‌های دولت آمریکا در زمینه تروریسم را برطرف کند.

jashernest

سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد: «حتی اگر ایرانیان گفت‌وگوهای مربوطه به برنامه اتمی‌شان را ادامه دهند و [با توافق همه جانبه] موافقت کنند، بسیار محتمل است که جمهوری اسلامی همچنان به پشتیبانی از برخی عوامل تروریسم ادامه دهد».

او تصریح کرد به دلیل همین پشتیبانی دولت ایران از تروریسم است که گفت‌وگوهای اتمی اهمیت مضاعف پیدا می‌کند، چرا که در صورت دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای، پشتیبانی آن‌ها از تروریسم خطرناک‌تر خواهد بود.

ایران خردادماه پارسال همراه با سوریه، کوبا و سودان در فهرست حامیان تروریسم که هر سال از سوی وزارت امور خارجه آمریکا منتشر می‌شود قرار گرفت.

ایران در این فهرست، بد‌ترین کشور در زمینه حمایت از تروریسم معرفی شده است.

وزارت خارجه آمریکا در گزارش سال ۲۰۱۴ خود، حکومت ایران را متهم کرد که در سال پیش از آن حمایت از تروریسم را به شکلی بی‌سابقه در مقایسه با ۲۰ سال گذشته افزایش داده است.

آقای «ارنست» در ادامه سخنان روز پنجشنبه خود افزود: «همه شاهد ضعف اقتصادی ایران به دلیل تحریم‌ها بوده‌ایم ولی متاسفانه نشانه‌ای در دست نیست که نشان دهد فشارهای اقتصادی به کاهش سرمایه‌گذاری دولت ایران در عرصه تروریسم منجر شده باشد».

او گفت که «پشتیبانی جمهوری اسلامی از تروریسم، مانند گذشته، به قوت خود باقی است».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,