Saturday, 18 July 2015
26 November 2021
زیر یه خم

«دستور روحانی به شورای امنیت کشور برای موضوع پخش تلویزیونی فوتبال»

2015 April 18

مسیب سروندی / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

چندی پیش رقابت‌های لیگ‌برتر فوتبال ایران بدون هیچ پخش تلویزیونی مدتی برگزار شد که این مشکل با سرعت رفع شد، اما در ادامه صدا‌و‌سیمای ایران از پرداخت حق پخش خودداری کرد تا جایی که به دستور «حسن روحانی» از طریق شورای امنیت کشور و با ارسال نامه‌ای به صدا‌و‌سیما، وی خواستار اجرایی شدن قرارداد حق پخش شد. برنامه زیر یه خم این هفته با این خبر آغاز خواهد شد.

«معاون امنیتی و انتظامی کشور خواهان پرداخت حق پخش فوتبال»

معاون امنیتی و انتظامی و دبیر شورای امنیت کشور برای رییس سازمان صدا‌و‌سیما نامه‌ای در خصوص اجرایی شدن قراداد حق پخش تلویزیونی فوتبال ارسال کرد.

به گزارش مشرق، «حسین ذوالفقاری» معاون امنیتی و انتظامی و دبیر شورای امنیت کشور در روز ٢۵ فروردین‌ماه ١٣٩۴ نامه‌ای برای رییس سازمان صدا‌و‌سیما ارسال کرد. متن این نامه به شرح زیر است:

rohani

در پی اختلاف پیش آمده بین سازمان صدا‌و‌سیمای جمهوری اسلامی ایران و سازمان لیگ فوتبال در رابطه با حق پخش مسابقات ورزشی جلسات متعددی در شورای امنیت کشور و کمیسیون‌های زیر‌مجموع تشکیل و در نهایت منجر به عقد قراردادی به شماره ١١٠٠٠/٣۶٩٨٠ فی‌مابین سازمان صدا‌و‌سیمای جمهوری اسلامی و سازمان لیگ فوتبال گردید.

هم‌چنین در جلسه مورخ ٧ آبان ١٣٩٣ هیات محترم وزیران موضوع مطرح و توافق سه جانبه‌ای بین وزرای محترم کشور، ورزش و جوانان و رییس محترم سازمان صدا‌و‌سیمای جمهوری اسلامی ایران به امضا رسید، با توجه به اهمیت موضوع لطفن دستور فرمایید اقدامات لازم به منظور اجرایی نمودن مفاد توافق‌نامه فوق‌الذکر به عمل آورده تا از هرگونه تنش اجتماعی ناشی از عدم پخش مسابقات ورزشی جلوگیری شود.

«حبیب گردانی: ٣ میلیارد هم بدهند دیگر در تبریز بازی نمی‌کنم»

بازیکن ملی‌پوش تراکتورسازی گفت: از شنیدن بعضی حرف‌ها خیلی ناراحت می‌شوم و سال بعد حتا دو سه میلیارد هم بدهند اصلن در تراکتورسازی بازی نخواهم کرد.

به گزارش مشرق، «حبیب گردانی» درباره دیدار تیم‌های تراکتورسازی و سایپا، اظهار داشت: خدا را شکر بازی خوبی انجام دادیم و با بردی که کسب کردیم شرمنده هواداران نشدیم.

مدافع تیم فوتبال تراکتورسازی در مورد افزایش انتقادات نسبت به عمل‌کرد وی، خاطرنشان کرد: بهتر است جواب برخی افراد را ندهم، چون من به خاطر همشهری‌ها و تعصب به پیراهن تراکتورسازی در شهرم بازی می‌کنم و این حرف‌هایی که می‌گویند درست نیست.

traktor

وی افزود: من هم قراردادم از همه کمتر است و هم هیچ موقع پیگیر آن نبودم که چه کسی آمد و چه کسی رفت، چون برایم مهم تعصب به تراکتورسازی است ولی اگر قرار باشد این‌طور برخورد کنند بهتر است از تراکتورسازی بروم تا بعضی‌ها خوشحال شوند.

گردانی در پاسخ به این سوال که منظورتان چه کسانی است، گفت: منظور من هواداران نیستند بلکه افرادی هستند که در شبکه‌های اجتماعی فحش و ناسزا می‌دهند. هر چند دوست ندارم پاسخ این افراد را بدهم، اما باید بگویم هم خودم و هم خانواده‌ام از این برخوردها ناراحت می‌شویم.

بازیکن تراکتورسازی تاکید کرد: من که جان خود را برای تیم می‌گذارم و هیچ موقع کم‌کاری نمی‌کنم، ولی با این کارهایی که انجام می‌دهند بهتر است در تراکتورسازی نمانم، چون همین‌ها هستند که بازیکن بومی را از شهرش دور می‌کنند و به همین خاطر قول می‌دهم اگر باشگاه تراکتورسازی دو میلیارد هم بدهد باز هم می‌روم.

«ویلای کنار دریا در قبال طلب بازیکنان فوتبال»

یکی از باشگاه‌های لیگ‌برتری قرار است در قبال طلب بازیکنان به آنها ویلای کنار دریا اهدا کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، باشگاه کرنو مورست‌ اودسا اوکراین که یکی از باشگاه‌های لیگ‌برتری این کشور محسوب می‌شود قرار شده است در قبال طلبی که بازیکنان این باشگاه دارند به آنها ویلای در کنار دریا اهدا کند.

wila

عکس تزیینی است

 

ارزش تخمین زده شده‌ این ویلاهای کنار دریا مبلغی در حدود شصت و هفت هزار پوند است.

«معروف می‌تواند بی‌توجهی و بی‌احترامی مسوولان زنیت را تحمل کند»

یک سایت روسی در مطلبی تحلیلی نوشت: آیا «سعید معروف» می‌تواند این بی‌توجهی و بی‌احترامی مسوولان زنیت را تحمل کند و تا روز پایان قراردادش با تمام قوا در خدمت تیم باشد؟!

به گزارش تسنیم، تیم‌های زنیت کازان و بلگوری بلگورود در حالی در فینال سوپر‌لیگ روسیه به مصاف هم خواهند رفت که کاپیتان تیم‌ملی ایران به عنوان پاسور اول تیم زنیت، مجری قسمت عمده‌ای از تفکرات «ولادیمیر آلکنو»،‌ سرمربی زنیت در زمین مسابقه خواهد بود.

سایت خبری بیزینس آنلاین در مطلبی تحلیلی به بررسی شرایط دو ابر‌قدرت روسی پیش از تقابل در فینال پرداخته که قسمتی از آن در مورد سعید معروف، کاپیتان تیم‌ملی ایران و بازیکن شماره ٨ زنیت است که در آن آمده است: تیم زنیت، هفته گذشته اعلام کرد قرارداد جدیدی با «مت اندرسون»، بازیکن آمریکایی خود بسته و به این ترتیب و با حضور «ویلفردو لیون» ستاره کوبایی، جایی برای بازیکن خارجی دیگری در تیم نخواهد بود. اعلام این خبر می‌تواند تمام انگیزه‌های سعید معروف برای بازی در مهم‌ترین دیدار فصل تیمش را کاملن از بین ببرد. در واقع می‌توان گفت مسوولان تیم زنیت،‌ زمان خوبی را برای اعلام خبر قطع هم‌کاری با پاسور نخست تیم در نظر نگرفتند.

marof

در ادامه این مطلب آمده است: انگیزه‌های سعید معروف برای دیدار فینال بیشتر از بازی‌های دیگر لیگ نخواهد بود و او به طور حتم از این تصمیم مسوولان زنیت رنجیده است. پاسور ایرانی زنیت در مصاحبه‌های قبلی خود گفته بود که فصل بعد هم در زنیت بازی خواهد کرد اما حالا باید به دنبال تیم جدیدی برای خودش باشد.

سایت بیزینس آنلاین در ادامه نوشت: اگر تصور کنیم که ولادیمیر آلکنو تصمیم خود را برای انتخاب «ایگور کوزبار» به عنوان پاسور اول تیم زنیت برای فصل آینده گرفته با این حال او باید این جریان را تا پایان بازی فینال، علنی نمی‌کرد. او به کمک سعید معروف در بازی نهایی نیاز دارد اما آیا بازی‌ساز ایرانی زنیت در بازی فینال، انگیره کافی برای رقابت خواهد داشت و آیا می‌تواند این بی‌توجهی و بی‌احترامی مسوولان زنیت را تحمل کند و تا روز پایان قراردادش با تمام قوا در خدمت تیم باشد؟!

نخستین بازی فینال سوپر‌لیگ والیبال روسیه، چهارشنبه دوم اردیبهشت در سالن اختصاصی تیم بلگوری برگزار می‌شود.

«نامزدان دریافت جایزه بازیکنان سال انگلیس معرفی شدند»

دیه‌گو کاستا، فیلیپ کوتینیو، ادن هازارد، هری کین و الکسیس سانچز به عنوان نامزدان بهترین بازیکن سال انگلیس معرفی شدند.

به گزارش ساکرنت، اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای انگلیس (پی اف ای) هر سال به بهترین بازیکن این کشور جوایزی اهدا می‌کند.

«هازارد» مهاجم چلسی، فصل گذشته بعد از «لوئیس سوآرز» دومین بازیکن جوان سال ٢٠١۴ انتخاب شد. این بازیکن ٢۴ ساله موفق شده در سی و یک مسابقه لیگ‌برتر فصل جاری، سیزده گل به ثمر برساند.

hazard

هازارد

 

«کاستا» هم‌تیمی او و «هری کین» بازیکن تاتنهام با نوزده گل از گل‌زنان برتر فصل جاری هستند، به هم‌راه «سرخیو آگوئرو» که نام او در میان اسامی نامزدان دیده نمی‌شود.

«سانچز» از بیست و هشت مسابقه لیگ‌برتر، چهارده گل برای آرسنال و کوتینیو در تمام رقابت‌ها لیورپول ۶ گل به ثمر رساندند.

جوایز بهترین بازیکن سال‌های قبل انگلیس :

لوئیس سوآرز: ٢٠١۴ – ١٣

گرت بیل: ٢٠١٣ – ١٢

فان پرسی: ٢٠١٢ – ١١

گرت بیل: ٢٠١١ – ١٠

وین رونی: ٢٠١٠ – ٠٩

«وزارت ورزش توپ را به زمین کی‌روش انداخت»

ماندن یا رفتن «کارلوس کی‌روش» هنوز مشخص نیست.

مذاکرات کارلوس کی‌روش با مسوولان فدراسیون فوتبال و نماینده وزارت ورزش هنوز به سرانجام مشخص نرسیده است. طی روزهای گذشته کی‌روش با «علی کفاشیان» و «حسنی‌خو» نماینده وزارت ورزش جلساتی داشته که در این جلسات اختلاف نظرهای زیادی وجود داشته است. کارلوس کی‌روش سرمربی تیم‌ملی چند روز قبل در کنفرانسی خبری به شدت از مسوولان فدراسیون فوتبال و ورزش ایران انتقاد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، اما با این حال او هنوز به طور شفاف نگفته که می‌ماند یا می‌رود. حسنی‌خو مدیر‌کل حراست وزارت ورزش که نماینده این وزارت‌خانه در مذاکرات با کی‌روش است در گفت‌وگویی که با ایسنا داشته، توپ را به زمین سرمربی تیم‌ملی انداخته و گفته: ما در جلسات با یک‌دیگر همگی به این نتیجه‌ رسیدیم که سرمربی تیم‌ملی با فوتبال ایران هم‌کاری خود را ادامه دهد، اما به هر حال او نیز باید توقعات خود را پایین بیاورد و ما نیز در حد مقدورات تلاش‌های خود را می‌کنیم تا مشکلات را برطرف کنیم. در مورد ادامه هم‌کاری، همه چیز بستگی به سرمربی تیم‌ملی دارد و او باید قلبن بخواهد و تمایل هم‌کاری با ما داشته باشد و ما نیز در حد توان خود و آن‌چه که مورد نیاز تیم‌ملی فوتبال ایران است امکانات لازم را فراهم می‌کنیم.

kirosh

حسنی‌خو در حالی این جملات را به زبان آورده که کی‌روش بر سر رقم قراردادش اختلافی با مسوولان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش ندارد، بلکه خواسته‌های او در جهت برگزاری هر چه بهتر اردوهای تیم‌ملی و آماده‌سازی بازیکنان در راه جام‌جهانی است. کی‌روش هم‌چنین در مورد اعضای کادر‌فنی شامل سرپرست و دستیارانش هم اختلاف نظرهایی با فدراسیون دارد که یکی از موارد مورد انتقاد او، همین موضوع بوده است.

با این حساب به نظر می‌رسد که وزارت ورزش توپ را به زمین کی‌روش انداخته و نتیجه مذاکرات را به نظر شخص او مرتبط می‌داند. این در حالی است که کی‌روش اگر قصد داشت با امکانات و شرایط فعلی به کارش ادامه دهد و فقط به رقم قرارداد خودش فکر می‌کرد، کارش را با خیال راحت انجام می‌داد. کی‌روش بارها به کفاشیان گفته که صعود به جام‌جهانی ٢٠١٨ سخت‌تر از صعود به جام‌جهانی ٢٠١۴ است و ایران برای موفقیت در این راه، باید تدارکات بهتری داشته باشد. برگزاری جلسات متعدد هم به همین دلیل است چرا که کی‌روش نمی‌خواهد ۴ سال دیگر در ایران بماند، بدون این‌که تیمش به جام‌جهانی صعود کند.

«مصاف والیبال ایران و آمریکا ١٠ خرداد در لس‌آنجلس»

برنامه و محل مسابقات تیم‌ملی والیبال ایران در لیگ جهانی والیبال ٢٠١۵ مشخص شد و تیم‌ملی والیبال ایران در نخستین دیدار، ساعت 6:30 یک‌شنبه ١٠ خرداد سال جاری به وقت تهران در شهر لس‌آنجلس مهمان تیم‌ملی والیبال آمریکا خواهد بود.

به گزارش سایت فدراسیون والیبال، لیگ جهانی والیبال در سال ٢٠١۵ با حضور سی و دو تیم در سه سطح از هشتم خرداد‌ماه آغاز می‌شود و تیم‌ملی ایران در گروه دوم با آمریکا (قهرمان لیگ جهانی)، روسیه (قهرمان المپیک) و لهستان (قهرمان جهان) هم‌گروه است.

walibal

تیم‌ملی والیبال ایران که از ١۵ فروردین‌ماه تمرینات آماده‌سازی خود را با حضور سی و هشت بازیکن در دو گروه آغاز کرده است، درمرحله بین قاره‌ای این رقابت‌ها دوازده مسابقه برگزار خواهد کرد. ملی‌پوشان ایران در شش دیدار نخست در خانه حریفان به ترتیب مقابل آمریکا، لهستان و روسیه به میدان می‌روند و سپس در شش بازی خانگی میزبان تیم‌های آمریکا، لهستان و روسیه خواهند بود.

«تیم‌ملی کشتی‌فرنگی بدون نفرات اصلی در مسابقات قهرمانی آسیا»

سرمربی تیم‌ملی کشتی فرنگی خبر داد: نفرات اعزامی به جام نیکولا‌ی پتروف به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام نمی‌شوند.

«احد پازاج» در گفت‌و‌گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت اردوی تیم‌ملی کشتی فرنگی ایران برای حضور در جام نیکولای پتروف بلغارستان و مسابقات آسیایی قطر اظهار کرد: خوشبختانه تمرینات تیم‌ملی در شرایط بسیار خوبی در حال انجام است و اردو بدون هیچ غایبی در حال برگزاری است که تا یکم اردیبهشت به پایان خواهد رسید.

سرمربی تیم‌ملی کشتی فرنگی درباره وضعیت آمادگی کشتی‌گیران اعزامی به جام نیکولای پتروف که قرار است طی روزهای ۴ تا ۶ اردیبهشت در صوفیه بلغارستان برگزار شود نیز گفت: با ۵ فرنگی‌کار شامل سوریان، نوروزی، بیابانگرد، اخلاقی و صالحی‌زاده در این رقابت‌ها شرکت می‌کنیم و هدفمان کسب آمادگی هر چه بیشتر این کشتی‌گیران است، چرا که آنها خیلی وقت است در رقابتی شرکت نکرده‌اند و باید با حضور در این تورنمنت خود را محک بزنند. صرفن به دنبال کسب نتیجه در این تورنمنت نیستیم و نباید در چنین مسابقاتی نیز در پی کسب نتیجه بود.

koshti

وی درباره اردوی بعدی تیم‌ملی کشتی فرنگی برای حضور در مسابقات آسیایی قطر خاطر نشان کرد: رقابت‌های آسیایی از تاریخ ١٧ تا ٢٠ اردیبهشت در دوحه قطر انجام می‌شود و به امید خدا اردوی بعدی را از تاریخ 6 اردیبهشت آغاز می‌کنیم.

پازاج درباره ترکیب نهایی تیم‌ملی برای حضور در این رقابت‌ها نیز گفت: ترکیب نهایی هنوز مشخص نشده اما نیمی از ترکیب تیم‌ملی در این مسابقات را جوانان تشکیل می‌دهند تا به پشتوانه‌سازی برای کشتی فرنگی نیز کمک کنیم. کشتی‌گیرانی که در جام نیکولا‌ی پتروف حضور پیدا می‌کنند قرار نیست به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام شوند.

وی در پایان با تبریک چهارمین قهرمانی تیم‌ملی کشتی آزاد در رقابت‌های جام‌جهانی به مردم و اهالی کشتی گفت: نفرات تیم‌ملی و مخصوصن جوانان این تیم بسیار خوب کار کردند و باید به کشتی‌گیران و کادر‌فنی تیم‌ملی کشتی آزاد به خاطر کسب این نتیجه بسیار خوب خسته نباشید بگویم.

«شاید برانکو فصل بعد سرمربی پرسپولیس نباشد»

اتفاقات اخیر در باشگاه پرسپولیس به حدی تلخ است که شاید تمام برنامه ریزی‌ها را از بین ببرد.

به گزارش مهام نیوز، «برانکو ایوانکویچ» سرمربی کروات پرسپولیس با شوق و اشتیاق خاصی پس از ٨ سال به ایران برگشت تا شاید به لطف یک قرارداد چرب بتواند پرسپولیسی رویایی بسازد. «حسین هدایتی» وارد عمل شد و چک‌هایش را روی میز چید تا «محمدحسین نژاد‌فلاح» با این پشتوانه مالی، به استانبول ترکیه رفته و پس از مذاکرات رضایت‌بخش، این مربی را جانشین «حمید درخشان» کند. همه چیز داشت خوب پیش می‌رفت. قرارداد سه میلیارد و چهار‌صد میلیون تومانی برانکو برای یک فصل و ٨ بازی باقی مانده در این لیگ به سرعت تنظیم شد و حتا برانکو قبول کرد به تهران بیاید تا زودتر از موعد مشروط، هدایت پرسپولیس را بر عهده بگیرد. تا این‌جا تصور می‌شود پرسپولیس از بحران عبور کرده اما آزادی «حمیدرضا سیاسی» از بازداشت، بیشتر از این‌که برای پرسپولیسی‌ها خبر خوبی باشد، اتفاقات این باشگاه را تحت‌تاثیر قرار داد. سیاسی برگشت و معاون پارلمانی وزیر ورزش رسمن گفت او هم‌چنان عضو هیات‌مدیره باشگاه است.

branko

حسین هدایتی که تحت فشار اسپانسر سابق باشگاه یعنی شرکت بهنام پیشرو بود، وقتی با خبر آزادی سیاسی و بازگشتش به پرسپولیس مواجه شد، قید پول خرج کردن برای این باشگاه را زد و همه چیز را به مزایده واگذار کرد. هدایتی که رفت، هم چک‌های حمید درخشان برای تسویه حساب برگشت خورد و هم مبلغ هشت‌صد میلیون تومانی که قرار بود به حساب برانکو واریز شود، دود شد و به هوا رفت! برانکو وقتی موضوع را فهمید از کوره در رفت و در جلسه با محمدحسین نژاد‌فلاح اعلام کرد اگر به زودی 25 درصد از قراردادش را نگیرد، امکان ادامه هم‌کاری وجود نخواهد داشت. با این حساب اگر دیدید برانکو با وجود داشتن قرارداد در فصل آینده، در پایان همیشه فصل از پرسپولیس رفت زیاد تعجب نکنید.

«هوشمندترین استادیوم فوتبال جهان»

استادیوم فوتبال تیم بورسیادورتموند آلمان را می‌توان هوشمندترین استادیوم جهان به شمار آورد.

به گزارش مشرق، بورسیادورتموند آلمان که یکی از تیم‌های قدیمی، ریشه‌دار و در عین حال پرطرفدار فوتبال این کشور به شمار می‌آید که هم‌چنین بزرگ‌ترین استادیوم آلمان را نیز در اختیار دارد.

این استادیوم گنجایش هشتاد هزار نفر را دارد که هنوز در آلمان رقیبی برای آن پیدا نشده است. مسوولان این تیم برای برقراری ارتباطی به مراتب بهتر از گذشته با طرفدارانشان از مدتی پیش تصمیم به استقرار پوشش شبکه وای فای در سراسر این استادیوم گرفته‌اند.

dortmnd

این ابتکار عمل که با هم‌کاری شرکت هوآوی صورت گرفته است، این امکان را برای هشتاد هزار تماشاچی حاضر در استادیوم فراهم می‌کند که اطلاعات و نظرات خود درباره بازی را با یک‌دیگر به اشتراک بگذارند.

این نوآوری امکانات دیگری را نیز موجب شده است که از آن جمله می‌توان به توزیع پرسش‌نامه‌های مختلف درباره هر مسابقه فوتبال، دریافت آنی پاسخ‌ها، تسهیل در فرآیند خرید بلیط و راهنمایی بهتر افراد اشاره کرد.

افرادی که برای تماشای بازی‌های بورسیادورتموند در این ورزشگاه حاضر می‌شوند از اینترنت پرسرعت ۱.۷۵ Gbps بهره‌مند می‌شوند.

«علی‌رضا دبیر در مورد برانکو در اینستاگرام چه نوشت»

«علیرضا دبیر» عضو شورای شهر، پستی در اینستاگرامش گذاشت و از پرسپولیسی‌ها خواست خود را مالک برانکو ندانند.

dabi-branko

علیرضا دبیر عضو شورای شهر تهران و قهرمان پیشین کشتی ایران، عکسی از بازی‌های آسیایی بوسان منتشر کرده که در کنار برانکو ایستاده است. او در پی‌نوشت این عس آورده است: برانکو یک شخصیت ملی است و او را وارد بازی‌های رنگی استقلال و پرسپولیس نکنید.

عکس مربوط به بازی‌های آسیایی بوسان است که هم دبیر و هم برانکو به طلا رسیدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , ,