شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
08 September 2016
شبکه‌های اجتماعی

«کندی و اختلال جدی در نرم‌افزار ارتباطی وایبر در ایران»

۱۳۹۴ فروردین ۲۹

خبر / رادیو کوچه

 

کاربران نرم‌افزار ارتباطی وایبر طی روزهای گذشته در ایران با کاهش شدید سرعت این نرم‌افزار و اختلالات متعدد آن مواجه شدند.

«ایسنا»، خبرگزاری دانشجویان ایران، روز شنبه بیست و نهم فروردین ماه، گزارش داده است، طی روزهای پایانی هفته گذشته کاربران برخی شبکه‌های اجتماعی موبایل با کندی‌ نسبی مواجه شدند اما این اختلالات در نرم‌افزاری مانند وایبر به نقطه اوج خود رسید.

بنابه این گزارش، در نهایت شرایط به گونه‌ای پیش رفت که بسیاری از کاربران این شبکه نه تنها در ارسال فایل‌های تصویری خود ناکام ماندند بلکه برای انتشار متن‌های خود نیز به سختی افتاده و در موارد متعدد پس از تلاشهای چند باره و با ساعتها وقفه موفق به انجام این کار شدند.

viber

براساس این گزارش، کندی و اختلال شبکه‌های ارتباطی موبایل موضوع جدیدی نیست و از زمان آغاز به کار این شبکه‌ها و گسترش آنها در میان کاربران ایرانی، چندین بار این اختلالات مشاهده و رسانه‌ای شده است اما می‌توان گفت حجم این اختلالات و دایره فراگیری آنها به شدت تعطیلات هفته گذشته نبوده است.

پیش از این از سوی مسوولان وزارت ارتباطات ایران معمولن این‌گونه اعلام می‌شد که این کندی‌ها برعهده خود شرکت ارائه کننده خدمات است و دولت در این موضوع نقشی نداشته است اما بررسی سایت رسمی وایبر نشان داد که طی روزهای گذشته این نرم‌افزار اختلالی نداشته است.

تاکنون شرکت ارتباطات زیرساخت کشور به عنوان متولی دولتی بخش زیرساخت توضیحی در این زمینه ارائه نکرده است، اما در پیگیری بیشتر این موضوع از وزارت ارتباطات، محمدرضا فرنقی زاد – مدیرکل روابط عمومی این وزارتخانه – گفت: در ارتباط با دسترسی مشترکان به شبکه‌های اجتماعی موبایل، وزارت ارتباطات هیچ‌گونه تغییر و محدودیتی اعمال نکرده است.

بیشتر بخوانید

مهلت یک ماهه قوه قضاییه ایران به دولت برای بستن وایبر

آیا وایبر به فیلترینگ پیوست

نرم‌افزارهای وایبر واتس‌آپ و تانگو نیز فیلتر می‌شوند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,