شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
05 September 2016
درصورت احتمال ادامه تحریم‌ها

«وزیر خارجه ایران: بدون محدودیت به غنی‌سازی اورانیوم ادامه می‌دهیم»

۱۳۹۴ فروردین ۲۹

خبر / رادیو کوچه

 

«محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران، تهدید کرد که در صورت ادامه تحریم‌ها توسط آمریکا و سازمان ملل متحد، ایران بدون هیچ محدودیتی به برنامه غنی‌سازی اورانیوم ادامه خواهد داد.

«محمدجواد ظریف» در گفت‌وگویی با شبکه خبری، تلویزیون «یورونیوز» که روز جمعه هفدهم آوریل پخش شد، از این‌که آمریکا از حذف مرحله به مرحله تحریم‌های علیه ایران صحبت می‌کند، ابراز تاسف کرد و گفت، که اگر مسیر رویارویی انتخاب شود و طرف‌ها تحریم‌ها را ادامه دهند، ایران هم به غنی‌سازی بدون هیچ محدودیتی ادامه خواهد داد.

بر اساس تفاهم لوزان ایران موافقت کرده است تا برای دوره‌ای زمانی، تعداد سانتریفیوژهای خود را کاهش و سطح غنی‌سازی اورانیوم را نیز زیر چهار درصد نگاه دارد.

Untitled

وزیر امور خارجه ایران در این مصاحبه گفته است، اگر شما به بیانیه مشترک مراجعه کنید، حتی واژه تعلیق را نمی‌بینید و کلمه مرحله‌ای را هم نخواهید دید. روشن است که تمام تحریم‌های اقتصادی و مالی پایان خواهد یافت.

آقای ظریف توضیح داده است که برای اتخاذ تدابیری درباره اقدامات غیرقابل بازگشت از سوی ایران و اقدامات غیرقابل برگشت توسط ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل، پیش تر توافق کرده بودیم.

او یک بار دیگر گفته است که بعد از توافق نهایی اتمی به شورای امنیت خواهیم رفت و شورای امنیت قطعنامه‌ای صادر خواهد کرد که بر اساس آن تمام قطعنامه‌های قبلی فسخ و به تمام تحریم‌ها پایان داده خواهد شد.

ایران و گروه ۱+۵، پس از رسیدن به چارجوب توافق هسته‌ای در لوزان سوئیس، اکنون تا یازدهم تیر ماه فرصت دارند بر سر جزییات مذاکره کنند و به توافقی جامع و نهایی برای برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی دست یابند.

قرار است دور بعدی گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ روز ۳۱ اردیبهشت در وین، پایتخت اتریش برگزار شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,