Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
علی‌رغم مخالفت وزارت خارجه ایران

«تجمع بسیجی‌ها در مقابل سفارت عربستان در تهران»

2015 April 18

خبر / رادیو کوچه

 

تنها ساعاتی پس از آن که استانداری تهران از مخالفت وزارت خارجه با برگزاری هرگونه تجمع و اعتراضی در مقابل سفارت عربستان سعودی خبر داد، عده‌ای با عنوان دانش‌‌آموزان و فرهنگیان بسیجی در مقابل سفارت عربستان سعودی و دفتر سازمان ملل در تهران تجمع کردند.

«ایرنا» خبرگزاری دولتی ایران، در این رابطه گزارش داده است، این تجمع در حالی برگزار شد که «سراج‌الدین تقوی»، رییس اول اداره سیاسی استانداری تهران، روز شنبه بیست و نهم فروردین ماه تاکید کرد که «هر گونه راهپیمایی، تجمع و اعتراض مقابل سفارت عربستان سعودی با توجه به مخالفت وزارت امورخارجه ممنوع بوده و نباید برگزار شود».

بنابه این گزارش، تجمع‌کنندگان که خود را دانش‌‌آموزان و فرهنگیان بسیجی می‌نامیدند، شعارهایی علیه خاندان حاکم بر عربستان سعودی، آل سعود، را روی پلاکارد نوشته بودند.

22

خبرگزاری «ایسنا» نیز در این رابطه گزارش داده است که این دانش‌آموزان در مقابل سفارت عربستان پلاکاردهایی در دست داشتند با این نوشته‌ها که «مرگ بر وهابیت منحوس، آقای سفیر حرم امن الهی کجاست، جنایت سعودی جنایت آمریکاست، کار سعودی‌ها در یمن مشابه کار صهیونیست‌ها در غزه است».

هفته گذشته نیز صدها نفر در مقابل سفارت عربستان سعودی در تهران، پس از انتشار خبر تعرض جنسی ماموران فرودگاه جده به دو نوجوان ایرانی تجمع کردند.

بیشتر بخوانید

سفر حج عمره تعلیق و عاملان تعرض به دو زائر ایرانی اعدام می‌شوند

هشدار فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران به عربستان سعودی

تجمع اعتراضی نسبت به تجاوز به دو زائر ایرانی در مقابل سفارت عربستان

حج عمره متوقف نشده، عربستان ویزا نمی‌دهد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,