Saturday, 18 July 2015
06 June 2023
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ایران

«ایران جواب درخواست بازدید از مراکز نظامی را با سرب داغ خواهد داد»

2015 April 19

خبر / رادیو کوچه

 

«حسین سلامی»، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ایران، بابیان این‌که جواب درخواست بازدید از مراکز نظامی را با «سرب داغ» می‌دهیم، گفته است: اگر دشمنان بخواهند در این باره صحبت کنند، مذاکره کنندگان ماچنان مشتی بر صورت آنها می‌زنند که با سرعت به پایتخت‌هایشان برگردند.

رسانه‌های خبری ایران، روز یک‌شنبه سی‌ام فروردین ماه گزارش داده‌اند که جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، درگفت‌وگو با تلویزیون دولتی این کشور در برنامه «نگاه یک» روز شنبه، تاکید کرده است که «نه تنها اجازه بازدید خارجی‌ها از مراکز نظامی ایران را نخواهیم داد، بلکه اجازه تفکر پیرامون این موضوع را هم نمی‌دهیم.»

جانشین فرمانده کل سپاه گفته است: «حریم پایگاه‌های نظامی باید حفظ شود. این‌که یک بازرس خارجی به پادگان نظامی سر بزند، به معنی اشغال سرزمین است چون همه اسرار و رازهای دفاع ما در اینجاست. حتا گفت‌وگو در این موضوع به معنی تحقیر ملی است ما جواب این درخواست را با سرب داغ خواهیم داد.»

hosainsalami

«حسین سلامی»، همچنین با اشاره به مذاکرات هسته‌ای و تفاهم نامه لوزان گفته است «دشمن می‌گوید توافقمان با ایران بر اساس اطمینان نیست بلکه بر اساس راستی‌آزمایی است اما ما می‌گوییم هرگز بر اساس راستی‌آزمایی با دشمن توافق نمی‌کنیم چرا که بی‌اعتمادی ما به آنها بی‌انتهاست.»

وی همچنین افزوده است، «اگر بخواهند در این فضاها صحبت کنند بدانند همه چیز به روز اول خود بازخواهد گشت. جلوی پای دشمن فرش قرمز پهن نخواهیم کرد. ایران، بهشت جاسوسان نمی‌شود.»

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ایران در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از کشورهای عربی برای شرکت در ائتلاف جنگ علیه حوثی‌های یمن گفته است، بهتر است به جای این جنگ، اسلحه در اختیار فلسطینی‌ها قرار دهند.

وی افزوده است: «اگر کشورهای عرب، فقط یک گلوله سبک و کوچک به فلسطین داده‌اند، آن وقت ما می‌گوییم که صدهاهزار موشکی که در اختیار حزب اله لبنان و مقاومت فلسطین است، چگونه عمل کرده‌است.»

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ایران، در بخشی از سخنانش گفته است: ترجیح می‌دهم به جای گوش دادن به حرف‌های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل، کارتن «گوریل انگوری» را ببینم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,