Saturday, 18 July 2015
18 February 2020
خبرهای ورزشی

«مدیر تیم‌های کشتی آزاد ایران: به ما چه اندی بین هواداران بود»

2015 April 21

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مدیر تیم‌های کشتی آزاد ایران: به ما چه اندی بین هواداران بود

«علی‌رضا رضایی» می‌گوید باید نگاه‌ها به کشتی تغییر کند. این رشته ورزش اول کشور است که متاسفانه توجه زیادی به آن نمی‌شود.

چند روز پس از مسابقات جام‌جهانی کشتی با علیرضا رضایی مدیر تیم‌های کشتی آزاد تماس گرفتیم تا او پاسخگوی خیلی از سوالات ما باشد. سوالاتی که بعضی از آنها حاشیه‌دار بود و باعث شد تا رضایی نسبت به آنها این واکنش را نشان بدهد: بهتر است این سوال را نپرسید.

رضایی که قبل از آغاز این رقابت‌ها هم عنوان کرده بود جنگ آنها با آمریکاست آن هم در فینال این رقابت‌ها، این‌بار ابتدا یک خسته نباشید به همه دلاور‌مردان ایران می‌گوید و ادامه می‌دهد: باید قدر زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی ملی‌پوشان و کادر‌فنی را دانست. از کشتی و کشتی گیران باید آن‌طور که شایسته‌شان است تقدیر و تشکر شود.

به گزارش خبرآنلاین، از مدیر تیم‌های کشتی آزاد درباره نیامدن «رسول خادم» به هم‌راه ملی‌پوشان، تزریق جوانان به کشتی ایران، راه‌کار ویژه برای شکست دادن «جردن باروفس» و البته عکس گرفتن ملی‌پوشان با خواننده لس‌آنجلسی پرسیدیم که او جواب‌های جالبی داد.

andi

از مسابقات کشتی آمریکا شروع می‌کنیم. یک قهرمانی مقتدرانه آن هم در خاک کشور رقیب.

البته ما تجربه زیادی در شکست دادن آمریکا داریم. سال قبل هم آنها را در گروه خودمان شکست داده بودیم، اما امسال  یک ویژگی مهمی که داشت این بود که ٧ تیم از ٨ تیم با تمام ملی‌پوشان  خودشان شرکت کرده بودند و آمده بودند که در این رقابت‌ها قهرمان شوند. بچه‌های ما زحمت زیادی کشیدند. ضمن این‌که کادر‌فنی هم برنامه‌ریزی خوبی داشت. ما یک اردوی سه مرحله‌ای را برگزار کردیم و خوش‌بختانه توانستیم تیم‌های قدرتمند آذربایجان، بلاروس و آمریکا را شکست بدهیم. آمریکایی‌ها با تمام توان آمده بودند تا از حیثیت خودشان دفاع کنند. خدا را شکر می‌کنم نتایجی که گرفتیم آبرومندانه بود و ما توانستیم از آبروی ایران در آن سوی دنیا دفاع کنیم.

اتفاق خوبی که امسال برای کشتی ایران افتاد این بود که چهره‌های جوان زیادی برای تیم‌ملی کشتی گرفتند.

جوانان ما خوب هستند و دارند به تیم‌ملی کمک می‌کنند. این مسابقات برای شناساندن آنها خیلی خوب است. این جوانان تا سال‌ها می‌توانند برای ایران افتخار بیاورند. قبل از اعزام هم گفته بودیم که در این مسابقات با تلفیقی از جوانان و با‌تجربه‌ها شرکت خواهیم کرد. اتفاقی که جواب داد و ما توانستیم با اقتدار قهرمان جام‌جهانی شویم. فقط امیدواریم مسوولان کشور با نگاه ویژه‌ای که به ورزش اول ایران دارند مایه دلگرمی جوانان ما را فراهم کنند. ما مسابقات آسیایی و قهرمانی جهان را پیش‌رو داریم که مسابقات کسب سهمیه المپیک است.

«رضا یزدانی» دوباره مصدوم شد. شاید هم بدشانسی آورد. این اتفاق‌ها را باید روی چه حسابی گذاشت؟

یک مقدارش بدشانسی است. یک مقدار هم این‌که رضا به دلیل آسیب‌دیدگی تمرینات مناسبی نداشت. وقتی شما خوب نتوانید تمرین کنید کیفیت کارتان در مسابقات پایین می‌آید. این یک واقعیتی است که متاسفانه برای رضا یزدانی به وجود آمد.

این طلسم نبردن‌های جردن باروفس چه زمانی شکسته خواهد شد؟

جردن باروفس کشتی‌گیر غیر‌قابل شکستی نیست. سال گذشته هم به «نیک مارابل» (کشتی‌گیر هموطنش) باخت که امسال مغلوب «حسن یزدانی» شد و هم در تاشکند «دیوید سارگوش».

این شایعه درست است که او به خاطر یک‌سری مسایل به هموطنش باخته؟

نه آقا. این شایعات را فقط ایرانی‌ها می‌سازند. او چرا باید ببازد تا رکوردش شکسته شود؟ کلن ما در کشتی عادت داریم که برای حریفان دو تا دست و دو تا شاخ اضافه کنیم. اما به نظر من او کشتی‌گیر خیلی ممتازی در جهان نیست. چند تا ویژگی دارد که اگر بشود روی این قابلیت‌ها کار کرد می‌توان آن را شکست داد. یکی از این قابلیت‌ها قدرت بدنی او است و دیگری سرعتش.

او در صد و دو مسابقه فقط ٢ تا کشتی را باخته. آیا نمی‌توان او را جزو کشتی گیران ممتاز قرار داد؟

این آمار است و از لحاظ کلاس کشتی بررسی می‌شود. من از لحاظ فنی می‌گویم. به نظر من سارگوش از او خیلی بهتر است. اما قدرت بدنی و سرعتش ضعف‌های باروفس را پوشش می‌دهد. به نظرم او غیر‌قابل دسترس نیست و می‌توان شکستش داد.

ملی‌پوشان ایران پس از بازگشت از آمریکا یک گلایه دارند. این‌که هیچ پاداشی به خاطر این قهرمانی به آنها تعلق نگرفته است.

بچه‌های ما واقعن به خاطر پاداش کشتی نمی‌گیرند. اما چه بگویم؟ هیچ‌وقت به کشتی به اندازه زحماتی که کشیده است توجه نشده است. از قبل بوده و الان هم هست. این خیلی بد است و باعث نگاه دوگانه شده است. امیدوارم یک روزی این نگاه‌ها تغییر کند. توجه به جوان‌ها باعث می‌شود تا ما موفقیت‌های آنها را در مسابقات بعدی تضمین کنیم.

koshti

کشتی گیران بارها درخواست ملاقات با رییس‌جمهور را داده‌اند. چه چیزی قرار است به رییس‌جمهور بگویید؟

من هیچ درخواستی ندارم از ایشان اما می‌خواهم توجه بیشتری به ورزش اول کشور داشته باشند.

یک انتقادی که از تیم کشتی در آمریکا شده است، عکس گرفتن یکی دو خواننده لس‌آنجلسی با ملی‌پوشان و کادر‌فنی بوده است.

ولش کنید. این سوال را اصلن بی‌خیال شوید. من چه باید بگویم؟ آن‌جا آنها در سالن و بین تماشاگران بودند. ما باید چه کار می‌کردیم؟

به عنوان سوال آخر. رسول خادم یک عادت ویژه دارد. او هیچ‌وقت به هم‌راه تیم‌ملی به کشور بر‌نمی‌گردد. یا زودتر می‌آید یا دیرتر. این دلیل خاصی دارد؟

نه، اتفاقن ایشان همیشه با تیم رفته و با تیم آمده است.

در بازی‌های المپیک زودتر برگشتند. در بازی‌های آسیایی هم همین‌طور. این‌بار هم که دیرتر آمدند.

ایشان گرفتاری‌های خاص خودش را دارد و باید به کارها رسیدگی کند.

تخفیف دانشجویی برای دیدن مرد آهنی، هر نفر ٢۵٠ هزار تومان

برنامه کامل سمینار تخصصی قهرمان پرورش‌اندام جهان که قرار است در تهران برگزار شود، اعلام شد.

«رونی کلمن» قهرمان سابق پروش‌اندام جهان طبق برنامه زمان‌بندی شده شامگاه چهارشنبه ٢ اردیبهشت به هم‌راه «بیگ رمی» برای برگزاری ۴ سمینار تخصصی بدن‌سازی در تهران حضور خواهد یافت.

کلمن در مدت ٢ روز اقامت خود در تهران ۴ سمینار تخصصی برای علاقمندان بدن‌سازی در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه تربیت‌بدنی تهران برگزار خواهد کرد.

kolman

هم‌چنین به دلیل استقبال دانشجویان رشته تربیت‌بدنی برای حضور در این همایش، بلیت‌های سمینارهای رونی کلمن برای دانشجویان رشته تربیت‌بدنی با تخفیف ویژه به قیمت دویست و پنجاه هزار تومان از طریق سایت گروه پرشیا به فروش خواهد رسید.

این سمینارهای تخصصی با حضور پروفسورها و اساتید برجسته دانشگاهی به مدت ٢ روز برگزار می‌شود.

برنامه زمان‌بندی شده به شرح زیر است:

پنج‌شنبه ٣/٢/٩۴ (سمینار روز اول ویژه بانوان) ١٠ بامداد الی ١٣:٠٠

پنج‌شنبه ٣/٢/٩۴ (سمینار روز اول ویژه آقایان) 17 الی ٢٠:٠٠

جمعه ۴/٢/٩۴ (سمینار تخصصی ویژه بانوان) 10 بامداد الی ١٣:٠٠

جمعه ۴/٢/٩۴ (سمینار تخصصی ویژه آقایان) ١٧بامداد الی ٢٠:٠٠

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,