Saturday, 18 July 2015
06 August 2020
وزارت دفاع عربستان اعلام کرد

«عربستان سعودی به حملات هوایی علیه یمن پایان داد»

2015 April 22

خبر / رادیو کوچه

 

وزارت دفاع عربستان سعودی سه‌شنبه شب بیست و یکم آوریل اعلام کرده که به عملیات گسترده هوایی در یمن موسوم به «توفان قاطعیت» خاتمه داده است.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، عربستان سعودی اعلام کرده است که عملیات هوایی‌ آن کشور توانسته است به صورت موفقیت‌آمیزی تهدید کشور همسایه را از خود دور کند.

بنابه گزارش خبرگزاری «آلمان» در این رابطه، وزیر دفاع عربستان سعودی گفته است که نیروهای ائتلاف موفق شده‌اند موشک‌هایی را که به دست حوثی‌ها افتاده بود و امنیت کشورهای همسایه یمن را تهدید می کردند از بین ببرند.

alasiri

همچنین «احمد العسیری»، سخن‌گوی نیروهای ائتلاف، به رهبری عربستان سعودی گفته است که از روز چهارشنبه بیست و دوم آوریل، عملیات جدیدی با نام «احیای امید» آغاز خواهد شد که بیش‌تر بر راه حل سیاسی برای بحران یمن، کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان و تلاش برای جلوگیری از تحرکات شبه‌نظامیان حوثی ادامه متمرکز خواهد بود.

لحظاتی پس از اعلام پایان حملات نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به یمن، «مرضیه افخم» سخن‌گوی وزارت امور خارجه ایران از این اقدام استقبال کرد.

همچنین ساعاتی پیش از اعلام توقف حملات به یمن، حسین «امیرعبداللهیان»، معاون امور عربی وزارت خارجه ایران درباره پایان قریب الوقوع آتش بس در یمن ابراز خوشبینی کرده بود.

عملیات توفان قاطعیت برای حمله هوایی به شیعیان حوثی یمن که عربستان، ایران را متهم به حمایت از آن‌ها می‌کند، از بیست و ششم مارس شروع شد و برای حدود یک ماه ادامه داشت.

بیشتر بخوانید

نیروهای ویژه عربستان سعودی وارد خاک یمن شدند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,