Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
باراک اوباما اظهار کرد

«هشدار صریح آمریکا به ایران در مورد ارسال سلاح به یمن»

2015 April 22

خبر / ادیو کوچه

 

«باراک اوباما» رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت که کشورش به صراحت به ایران در مورد ارسال اسلحه به یمن هشدار داده است.

«باراک اوباما»، روز سه‌شنبه بیست و یکم آوریل در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «ام‌اس‌ان‌بی‌سی»، گفت که ایالات متحده به طور صریح به ایران هشدار داده است تا از ارسال تسلیحاتی به یمن که به طور بالقوه بتواند تردد کشتی‌ها در منطقه را به خطر بیندازد پرهیز کند.

همزمان با این سخنان «باراک اوباما»، شبکه تلویزیونی «ان‌بی‌سی» آمریکا سه‌شنبه شب به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داد که کشتی‌های ایرانی مظنون به حمل سلاح برای شورشیان یمن در شمال دریای عرب لنگر انداخته‌اند.

obama

براساس گزارش، شبکه تلویزیونی «ان‌بی‌سی»، به نقل از مقامات آمریکایی، کشتی‌های ایرانی در جنوب شرقی مرز یمن با عمان توقف کرده‌اند و ناوهای جنگی عربستان و مصر در جنوب غربی این کاوران طوری موضع گرفته‌اند که خلیج عدن و بندر عدن را مسدود می‌کند.

آقای «اوباما» در مصاحبه تلویزیونی با برنامه «هاردبال» شبکه «ام اس ان بی سی» با بیان این‌که «ما در این مورد با صراحت زیاد برخورد کردیم.» افزود: «چیزی که به آن‌ها گفتیم این بود که اگر سلاح‌هایی در میان محموله‌های ارسالی برای جناح‌ها در داخل یمن باشد که تردد دریایی را به خطر اندازد، مشکل آفرین است. و ما برایشان نه پیام‌های مبهم بلکه پیام‌های خیلی صریح در این‌باره فرستادیم.»

پس از آغاز حملات هوایی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به شورشیان حوثی در یمن، حملات و انتقادهای لفظی میان مقام‌های ریاض و تهران بالا گرفت.

حوثی‌های شیعه‌مذهب که از حمایت ایران برخوردار هستند، «عبد ربه منصور هادی»، رییس‌جمهوری یمن را که از حمایت عمده کشورهای عربی منطقه برخوردار است سرنگون کرده‌اند. ائتلاف کشورهای عرب منطقه به رهبری عربستان سعودی، هدف از حملات خود را، بازگرداندن قدرت به آقای «منصور هادی» عنوان می‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. babak
    1

    واقعا این اوباما و بقیه کاخ سفید نشینان باید ازخود خجالت بکشند که این همه دروغ سرهم کرده به مردم ایران تحویل میدن که مردم ما باورشون بشه که امریکا مخالف رژیمهای توتالیتر و مستبد از جمله رژیم دیکتاتور ایران و قدرت متمرکزدر لونه وقیح خامنه ای جانی است و هرازگاهی یه اولدرم بلدرمی میکنه درانظارعمومی اما پشت پرده نقش تاریخی ولایت وقیح درکشتارمردم بیدفاع کشورهای خاورمیانه توسط اوباش مزدور تدارک دیده شده ولایت وقیح با فرماندهی نظام سلطه که مهره های زیادی درکشورهای تحت سلطه اش دارد که برای هرکدومش نقش ویژه ای تعریف کرده که تنها تکه ای باشند ازپازل بزرگ نظم نوین جهانی نه بیشتر وچنانکه از عهده نقش خود برنیایند به عنوان مهره ای سوخته بدست گرگهای دیگر پازل اول لجن مال بعد دریده میشوند مهره هایی چون خامنه ای اسد ابوبکر بغدادی سید حسن نصرالله صدام حسین بن لادن طالبان قذافی ال سعود والاماشالله…..