Saturday, 18 July 2015
26 January 2020
با تهدید نظامی

«عربستان سعودی اجازه فرود به هواپیمای ایرانی در صنعا را نداد»

2015 April 24

خبر / رادیو کوچه

 

عربستان سعودی، با «تهدید نظامی» از فرود یک هواپیمای ایرانی در فرودگاه صنعا، پایتخت یمن، جلوگیری کرد این هواپیما مجبور شد روز پنج‌شنبه سوم اردیبهشت در فرودگاه بندرعباس به زمین بنشیند.

واحد مرکزی خبر وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی، در این رابطه گزارش داده است، ممانعت از فرود این هواپیما در حالی است که پیش از آن مسئولان وزارت خارجه ایران هماهنگی‌های لازم را در این زمینه با عربستان سعودی انجام داده بودند.

بر اساس این گزارش، هواپیمایی که مجبور به فرود در فرودگاه بندرعباس شده حامل «۹۵ نفر از مجروحان مداوا شده یمنی در تهران به همراه کمک‌های انسان‌دوستانه شامل آب، غذا و دارو» بوده است.

mahan-airplane-iran

عکس تزیینی است

 

به گفته این خبرگزاری، مسافران این هواپیما «پیش از» مداخله نظامی عربستان در یمن و در «عملیات تروریستی القاعده در شهرهای مختلف یمن» مجروح شده و برای مداوا به تهران آمده بودند.

پس از وقوع سه انفجار انتحاری در روز جمعه ۲۹ اسفند ۹۳، در مساجدی در صنعا، پایتخت یمن، ۵۲ نفر از مجروحان این انفجار‌ها به بیمارستان «بقیه‌‌اله» تهران، وابسته به سپاه پاسداران ایران، منتقل شدند.

این در حالی است که در روز پنج‌شنبه و همزمان با عدم اجازه فرود به هواپیمای ایرانی در صنعا، ریاض یاسین وزیر خارجه یمن با متهم کردن جمهوری اسلامی به تلاش برای «رساندن ملزومات به شورشیان شیعه» گفت: ایران مذبوحانه تلاش می‌کند حصر دریایی یمن را زیر پا بگذارد».

بیشتر بخوانید

تعدادی از مجروحان یمنی به بیمارستان سپاه در تهران منتقل شدند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,