Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
از سوی مجمع هنرمندان خراسان

«اکران ویژه فیلم روباه و تقدیر از یک هنرمند پیشکسوت خراسانی»

2015 April 24

گزارش / رادیو کوچه

 

مهدی صباغی، هنرمند باسابقه سینما و تلویزیون از سوی مجمع هنرمندان خراسان مورد تقدیر قرار گرفت.

مهدی صباغی، هنرمند ‍پیشکسوت سینما و تلویزیون طی مراسمی از سوی مجمع هنرمندان خراسان که عصر روز چهارشنبه ۲/۲/۱۳۹۴ در ‍پردیس سینمایی ملت برگزار شد، به پاس سال‌ها فعالیت هنری مورد تقدیر قرار گرفت.

در این مراسم که پیش از اکران ویژه فیلم «روباه» برگزار شد، جمعی از هنرمندان چون سعید سهیلی، کارگردان سینما؛ جواد افشار، کارگردان سریال‌های تلویزیونی؛ زهرا سعیدی، بازیگر سینما و تلویزیون و سعید‌نژاد سلیمانی، کارگردان مجموعه‌های تلویزیونی و همچنین مهدی یمینی، عضو شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری؛ سید جواد سید پ‍ور، مشاور مدیر عامل موسسه همشهری و محمد هادی منبتی از مدیران فرهنګی شهرداری حضور داشتند.

مهدی صباغی علاوه بر نیم قرن فعالیت هنری در زمینه‌های مختلف سینما، تئا‌تر و تلویزیون، مدرس بازیگری و موسس اولین کلاس بازیگری در مشهد بوده است.

این هنرمند باسابقه در این مراسم تجلیل اظهار داشت: امیدوارم تلاش‌های من در طی این سال‌ها موثر واقع شده باشد. خوشحالم که شاگردانم در تمامی کشور فعال شده‌اند و به عنوان بهترین گوینده یا بازیگر شناخته شده هستند.

sabaghi1

وی ضمن ابراز تسلیت به دلیل شهادت امام هادی (ع) و تبریک تاسیس سپاه پاسداران و انقلاب فرهنگی گفت: امیدوارم همه کسانی که کار فرهنگی انجام می‌دهند، پایدار و سلامت بمانند و از دروغ گویی پرهیز کنند.

مهدی صباغی در ادامه سخنان خود از مجمع هنرمندان خراسان تشکر کرد و گفت: از همه بزرگانی که الفبای کار هنری را به من آموختند، سپ‍اسگزارم. امیدوارم آقا امام رضا (ع) مددی کند تا سلامت شوم و بتوانم در عرصه‌ فیلم و تئا‌تر فعالیت کنم. متاسفانه مدتی است که شرایط لازم جهت فعالیت در زمینه تئا‌تر را ندارم.

مهدی یمینی، مدیر عامل مجمع هنرمندان خراسان نیز ضمن توضیح درباره برگزاری دوره‌های نمایش فیلم ماهانه و گرد هم آمدن هنرمندان خراسانی اظهار داشت: تصمیم گرفتیم تا در طی این جلسات و گردهمایی‌ها از هنرمندان پیشکسوتی که مورد غفلت مدیریت فرهنگی قرار گرفته‌اند، تقدیر کنیم.

این عضو شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری افزود: هنرمندان خراسانی زیادی به این نشست دعوت شدند اما عزیزانی به دلایلی نتوانستند در جمع حاضر شوند همگی بسیار از این بزرگذاشت تقدیر ئ تشکر کردند و به نیکی از مهدی صباغی یاد کردند و این نشان می‌دهد که محبت این هنرمند محبوب خراسانی عمیقأ بر دل‌ها نشسته است.

سعید سهیلی، کارگردان فیلم «کلاشینکف» نیز از بودن در مجمع هنرمندان خراسان ابراز خوشحالی کرد و گفت: بعضی‌ها مشهورند و بعضی‌ها، محبوب. برای مشهور شدن و توی چشم مردم بودن، مشقت زیادی کشیده نمی‌شود و از طریق مصاحبه با چند مجله زرد می‌توان به شهرت رسید اما محبوب بودن و بر دل‌ها نشستن، کار سختی است زیرا مادر‌و پدر، مولا علی و امام حسین و داریوش و کوروش در دل‌ جای دارند.

وی، صباغی را هنرمندی محبوب و مشهور و با حجب و حیا دانست و اظهار داشت: ایشان همیشه با اخلاق کار کردند و اگر استادی در این سال‌ها در خراسان داشته‌ام، آقا مهدی بوده است.

robah

زهرا سعیدی، بازیگر سینما و تلویزیون نیز که در این مراسم تجلیل حضور یافته بود، از همکاری با صباغی در سال‌های گذشته یاد کرد و گفت: ایشان برای سریالی به نام «بهار بود و تو بودی» به کارگردانی همسرم، مجید افشاریان به شیراز آمدند و در آن مجموعه شاهد هنرنمایی ایشان بودیم.

در پایان این مراسم به رسم یادبود، یک لوح یادبود مجمع هنرمندان خراسان توسط سعید سهیلی، لوح عقیق آستان قدس رضوی توسط هادی منبتی، سکه بهار آزادی توسط مهدوی عادلی و تقدیرنامه‌ها و هدایای اهدایی هنرمندان و می‌ه‌مان توسط میهمانان هنرمند، به مهدی صباغی هنرمند پیشکسوت اهداء گردید.

گفتنی است مهدی صباغی، بازیگر سینما و تلویزیون در ۲۰ فیلم‌ سینمایی و بیش از ۱۷ مجموعه تلویزیونی حضور داشته است و از مهم‌ترین فیلم‌هایی که در آن نقش داشته است می‌توان از «آسمان هشتم»، «زنان ونوسی، مردان مریخی»، «کافه ستاره»، «گل یخ»، «صورتی»، «سلطان» و «طوبی» یاد کرد.

در بایان فیلم سینمایی روباه اثر برگزیده مجمع هنرمندلن خراسان در بیست و سومین جشنواره فیلم فجر که ساخته بهروز افخمی است و در تجلیل از شهدای هسته‌ای کشور تولید شده است، به عنوان یک اثر ملی، در حضور هنرمندان و خانواده مجمع هنرمندان خراسان به نمایش در آمد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,