Saturday, 18 July 2015
16 July 2020
ضمن تبریک به پادشاهی عربستان

«وعده شاهزاده سعودی برای اهدای خودرو گرانقیمت به خلبانان مامور حمله به یمن»

2015 April 25

خبر / رادیو کوچه

 

شاهزاده «الولید بن طلال» که یکی از ثروتمندترین افراد جهان است ضمن تبریک به پادشاهی عربستان سعودی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت که قصد دارد، یک‌صد خودرو لوکس بنتلی به خلبانان سعودی مامور حمله به یمن را اهدا کند.

وب‌سایت شبکه خبری «بی‌بی‌سی»، روز جمعه بیست و چهارم آوریل گزارش داده است، شاهزاده «الولید بن طلال» که از جمله ثروتمندترین افراد جهان است ضمن تبریک به پادشاهی عربستان سعودی از آن چه «پیروزی عملیات نظامی در یمن» خواند، توییت کرده بود به هر خلبان شرکت کننده در این عملیات یک دستگاه خودرو گرانب‌های «بنتلی» هدیه می‌کند.

بنابه این گزارش، این خبر بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی در پی داشت و این شاهزاده میلیاردر عربستان سعودی خبر مربوط به اهدای یک‌صد خودرو لوکس بنتلی به خلبانان سعودی مامور حمله به یمن را از حساب کاربری خود در تویتر حذف کرد.

ben-talal

در پاسخ به توییت شاهزاده «الولید بن طلال»، برخی کاربران در عربستان سعودی این قصد عضو خاندان پادشاهی را تحسین کرده و گفته بودند خلبانان سزاوار پاداش هستند. اما کاربران دیگر در خارج از این کشور این پیشنهاد را بی‌معنی توصیف کردند. یک کار بر یمنی توییتر گفته بود که اهداء آمبولانس به کشور فقیر و زجر کشیده او کاری مناسب‌تر می‌بود.

مجله «فوربز» در فهرست ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۳ شاهزاده ولید بن طلال را در رده ۲۶ قرار داد و دارایی او را ۲۰ میلیارد دلار تخمین زد.

از طرفی دیگر نیز صندوق کودکان سازمان ملل متحد – یونیسف – روز جمعه، ۲۴ آوریل اعلام کرد که طی یک ماه اخیر در درگیری‌ها و حملات هوایی در یمن ۱۱۵ کودک کشته شده‌اند که حدود نیمی از این کودکان در بمبارن هواپیماهای نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان و دیگران نیز در اثر بمب‌گذاری، تیراندازی و گلوله باران جان خود را از دست داده‌اند.

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی با وجود اعلام پایان عملیات هوایی، همچنان به حمله به مواضع شورشیان مخالف دولت در یمن ادامه داده است.

بیشتر بخوانید

عربستان سعودی اجازه فرود به هواپیمای ایرانی در صنعا را نداد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. مجید از تبریز
    1

    اقای الولیدمسلمانی را باید از شما عربستانبها یاد گرفت کشتن زن وبچه ی بی دفاع جایزه هم دارد پس بکشبد این زن وبچه عربی را چون شماها ارضه ندارید با اسراییل جنگ کنید