Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
یک سازمان غیرانتفاعی آمریکا

«افزایش حمایت کره‌شمالی از گروه‌های تروریستی وابسته به ایران»

2015 April 27

خبر / رادیو کوچه

 

یک سازمان غیرانتفاعی آمریکا به نام، «کمیته دفاع از حقوق بشر در کره شمالی» با انتشار گزارشی تحت عنوان «زرادخانه ترور» به دلیل همکاری‌های دولت پیونگ یانگ و جمهوری اسلامی ایران در زمینه دفاع از سازمان‌های تروریستی، از دولت واشینگتن خواسته است که دوباره حکومت کره شمالی را در فهرست دولت های حامی گروه‌های تروریستی ثبت کند.

وب‌سایت فارسی «رادیو فرانسه» روز دوشنبه بیست و هفتم آوریل گزارش داده است، مدیر «کمیته دفاع از حقوق بشر در کره شمالی» در بیانیه‌ای که ضمیمه گزارش این نهاد کرده توضیح داده است که رژیم کره شمالی از سال ۲۰۰۸، یعنی از زمانی که توسط دولت «جورج بوش» از فهرست دولت‌های حامی تروریسم حذف شد، استفاده‌اش را از تروریسم به عنوان ابزار سیاسی و همچنین پشتیبانی مادی‌اش را از گروه‌های شناخته شده تروریستی که اکثر آن‌ها وابسته به جمهوری اسلامی ایران هستند، افزایش داده است.

kim-jong-un

گزارش این سازمان غیرانتفاعی آمریکایی می‌افزاید که پشتیبانی رژیم کره شمالی از گروه‌های تروریستی، حقوق بشر در شماری از مناطق جهان از جمله آمریکا را تهدید می‌کند.

گزارش «کمیته دفاع از حقوق بشر در کره شمالی» تصریح می‌کند که «رهیابی و دستیابی‌های مکرر به محموله‌های سلاح‌های نظامی که کره شمالی برای جمهوری اسلامی ایران و مشتریان این کشور نظیر حزب‌اله لبنان و سازمان فلسطینی حماس ارسال می‌کند، نقش حیاتی رژیم کره شمالی در تجهیز گروه‌های تروریستی مورد حمایت تهران را آشکار می‌سازند.»

به همین خاطر «کمیته دفاع از حقوق بشر در کره شمالی» تاکید کرده است که بر اساس معیارهای تعریف شده از سوی دولت آمریکا، رژیم کره شمالی باید بار دیگر در «فهرست سیاه دولت‌های حامی تروریسم» قرار بگیرد.

وزارت امور خارجه آمریکا چهار دولت سودان، سوریه، ایران و کوبا را در «فهرست سیاه دولت‌های حامی تروریسم» قرار داده است. رییس جمهوری آمریکا، «باراک اوباما»، در چارچوب مذاکرات این کشور و رژیم هاوانا موافقت خود را با حذف کوبا از این فهرست اعلام کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd6205692 cialis online