Saturday, 18 July 2015
14 August 2020
مرگ جوان سیاه پوست در بازداشتگاه پلیس

«اعلام وضعیت اضطراری و منع عبور و مرور در شهر بالتیمور آمریکا»

2015 April 28

خبر / رادیو کوچه

 

به دنبال مراسم خاک‌سپاری «فردی گری»، جوان سیاه‌پوستی که در بازداشتگاه پلیس آمریکا به قتل رسید، بعد از ظهر روز دوشنبه بیست و هفتم آوریل به وقت محلی، شهر بالتیمور در ایالت مریلند، به صحنه درگیری و زد و خورد شدید میان صدها معترض با پلیس تبدیل شد.

براساس گزارش‌ها صدها معترض که اغلب آنان را جوان و نوجوان، تشکیل می‌دهند، پس از برگزاری مراسم خاکسپاری، با پرتاب سنگ با نیروهای پلیس آمریکا درگیر شدند که مقام‌های شهر بالتیمور آمریکا به دنبال خشونت‌ها و غارت‌هایی که در این شهر روی داده، وضعیت اضطراری اعلام کردند.

بنابه گفته برخی از مقامات شهر بالتیمور، ناآرامی‌های اخیر این شهر، بدترین ناآرامی از زمان نا‌آرامی‌هایی است که در سال ۱۹۶۸ به دنبال ترور مارتین لوترکینگ روی داد.

baltimore

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، به دلیل این اعتراضات و ناآرامی‌ها در بالتیمور، برای یک هفته در این شهر مقررات منع عبور و مرور وضع شده و ۵ هزار گارد ملی به این شهر فرستاده شده است. مدارس این شهر هم امروز تعطیل شده‌اند.

در این اعتراضات که به مرگ «فردی گری»، جوان ۲۵ ساله سیاه‌پوستی که ۱۵ روز قبل، در بازداشتگاه پلیس اتفاق افتاد، تاکنون چندین معترض دستگیر و تعدادی از ماموران پلیس نیز زخمی شده‌اند. دست‌کم دو خودروی پلیس نیز به آتش کشیده شده‌ و چند فروشگاه نیز غارت شده‌اند.

به گزارش تلویزیون «سی‌ان‌ان»، آقای «گری» با اتهامی مرتبط با حمل اسلحه دستگیر شده بود اما درهنگام بازداشت، بر اثر آسیب شدید در ستون فقرات‌اش فوت کرد. مقام‌های رسمی تعهد داده‌اند که تحقیقات جامعی درباره مرگ وی انجام خواهند داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,