Saturday, 18 July 2015
16 December 2019
کاتماندو ٣ متر جابجا شده است

«تعداد کشته‌شدگان زلزله نپال از مرز ۴۳۰۰ نفر گذشت»

2015 April 28

خبر / رادیو کوچه

 

پس‌لرزه‌های شدید بعد از زمین‌لرزه اصلی، در نپال و همچنین طوفان، بر شدت خرابی‌ها و خسارت‌ها افزوده و شمار کشته شدگان در این کشور از مرز ۴۳۰۰ نفر فراتر رفته و همچنین نزدیک به هشت هزار نفر هم زخمی شده‌اند.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، طوفان و پس‌لرزه در نپال سبب شد که دو روز پس از وقوع زلزله،‌ روز دوشنبه، گروه‌های امدادگر بین‌المللی فعالیت خود را در مناطق آسیب دیده آغاز کنند.

کارشناسان زمین‌شناسی در دو دانشگاه کمبریج و آدلاید برآورد کرده‌اند که در پی زمین‌لرزه ۸ / ۷ ریشتری روز شنبه گذشته، کاتماندو پایتخت نپال، سه متر به سوی جنوب رانده شده است.

سازمان ملل متحد گفته است که به دنبال این زمین‌لرزه، بیش از یک میلیون نفر در نپال نیازمند کمک‌های غذایی هستند.

nepal

نخست‌وزیر نپال نیز با بیان این‌که کشورش به شدت به چادر، مواد غذایی و آب برای ارسال به مناطق زلزله‌زده نیاز دارد، گفته است کمبود تجهیزات و امدادگران مجرب مانع اساسی در تلاش برای کمک به زلزله‌زدگان در مناطق دور افتاده است.

بنابه گزارش‌ها، برای سومین شب متوالی، بیش‌تر مردم کاتماندو، پایتخت نپال به دلیل هراس از پس‌لرزه‌ها در فضای باز خوابیدند.

گزارش‌ها از مناطق زلزله‌زده در نپال حاکی از آن است که مردم به آب و غذا نیاز دارند و در برخی نواحی برق قطع شده است. نگرانی از شیوع بیماری در منطقه نیز وجود دارد.

زمین‌لرزه شنبه ۲۵ آوریل، ۷.۸ درجه ریشتر ارزیابی شد که طی ۸۰ سال گذشته در نپال بی‌سابقه بوده است. این کشور یکی از مناطق زلزله‌خیز جهان است و پیش‌تر در سال ۱۹۳۴ بخش وسیعی از پایتخت این کشور در یک زمین‌لرزه از بین رفته بود.

بیشتر بخوانید

آمار کشته شدگان زلزله نپال به بیش از یک‌هزار و ٨٠٠ نفر رسید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,