Saturday, 18 July 2015
24 February 2020
بمباران برج مراقبت فرودگاه صنعا

«جنگنده‌های عربستان فرودگاه صنعا را هنگام فرود هواپیمای ایرانی بمباران کردند»

2015 April 29

خبر / رادیو کوچه

 

همزمان با اقدام به فرود هواپیمای ایرانی در فرودگاه صنعا پایتخت یمن، جنگنده‌های عربستان سعودی برج مراقبت این فرودگاه را به شدت بمباران کردند و مانع از فرود هواپیمای ایرانی شدند.

«ایرنا»،خبرگزاری رسمی ایران، غروب روز سه‌شنبه هشتم اردیبهشت ماه، با اعلام این خبر که هواپیمای ایرانی حامل کمک‌های غذایی و دارو بوده است، گزاش داده است، این هواپیما که با اخذ مجوز از مسیر کشور عمان عازم پایتخت یمن بود.

mahan-airplane-iran

عکس تزیینی است

 

بنابه گزارش این خبرگزاری، هواپیمای ایرانی، بدون به توجه به اخطار جنگنده‌های سعودی به مسیر خود برای فرود در فرودگاه صنعا ادامه داد اما در لحظه آمادگی هواپیمای برای فرود، تاسیسات کنترل پرواز و باند فرودگاه توسط جنگنده‌های سعودی به شدت بمباران شد.

این گزارش همچنین می‌افزاید، به دنبال اقدام جنگنده‌های سعودی که شرایط فرودگاه را برای هواپیمای هلال احمر ایران با مخاطره جدی روبرو کرد، هواپیمای ایرانی به دلیل عدم امکان فرود در فرودگاه صنعا در شرایط غیراستاندارد ایمنی و پر مخاطره، به ایران بازگشت.

بیشتر بخوانید

عربستان سعودی اجازه فرود به هواپیمای ایرانی در صنعا را نداد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۲ Comments


  1. شرف
    1

    سعودیها حیوانات وحشی اند که بیرحمانه مردم مظلوم یمن را بمبارد میکنند مرگ بر سعودیهای بی فرهنگ و سوسمار خور .


  2. امیر
    2

    ایرانی جماعت اینقدر ذلیل شده که یک عرب السعود نجس وملخور وسوسمار خور میاد جلوش قد علم میکنه این از بی عرزگی مسولین هست یا ملت من نمیدانم دیگه چی بگم اقا اگر عرضه دارید السعود بدتر از اسراییل جانی هست اول کار این منافق را یک سره بکن