Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
در تهران، سقز و مهاباد

«بازداشت تعدادی از فعالان کارگری ایران در آستانه روز جهانی کارگر»

2015 April 30

خبر / رادیو کوچه

 

در آستانه اول ماه می روز جهانی کارگر، نایب رییس سندیکای شرکت واحد و یک عضو هیات مدیره این سندیکا در خانه‌های خود در تهران و دو فعال کارگری دیگر نیز در شهرهای سقز و مهاباد بازداشت شدند.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، ماموران پلیس امنیت روز چهارشنبه نهم اردیبهشت، «ابراهیم مددی» و «داود رضوی»، دو عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه را بازداشت کردند.

یک روز قبل از بازداشت فعالان کارگری در تهران، «محمود صالحی» از فعالان کارگری کردستان، ساعت ۵ و ۴۰ دقیقه بامداد روز سه‌شنبه، از سوی نیروهای لباس شخصی در منزل خود در شهرستان سقز، و ساعت ۶ عصر همان روز، «عثمان اسماعیلی» عضو «کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد»، در زمان کارگری در ساختمانی در مهاباد، از سوی ماموران امنیتی اداره اطلاعات این شهر، بازداشت شدند.

kargaran

 

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، ماموران امنیتی هیچ توضیحی درباره علت بازداشت و یا مکان نگهداری «محمود صالحی» و «عثمان اسماعیلی»، به خانواده این دو فعال کارگری کرد نداده‌اند.

اتحادیه‌ها، سندیکاها، تشکل‌ها و نهادهای کارگری و مدافع حقوق کارگران، نسب به تشدید فشارها بر فعالان و جامعه کارگری در آستانه اول ماه می، روز جهانی کارگر اعتراض و ابراز نگرانی کرده‌اند.

طی سال‌های اخیر نیز در روز جهانی کارگر تعداد زیادی از فعالان کارگری و کارگران در شهر‌های مختلف ایران بازداشت و برای مدتی زندانی شده بودند. جمهوری اسلامی ایران در ۹ سال اخیر از صدور مجوز برای برگزاری راهپیمایی روز جهانی کارگر ممانعت کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , ,