Saturday, 18 July 2015
07 December 2023
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد

«قایق‌های سپاه هفته پیش برای یک کشتی آمریکایی ایجاد مزاحمت کرده بودند»

2015 April 30

خبر / رادیو کوچه

 

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا ضمن اعلام این‌ مطلب که هنوز از علت توقیف یک کشتی خطوط مرسک در آب‌های خلیج فارس از سوی سپاه پاسداران ایران مطمئن نیست، اعلام کرد که این دومین بار است که ایران در یک هفته به یک کشتی باربری نزدیک و برای آن ایجاد مزاحمت می‌کند.

سرهنگ «استیو وارن» سخن‌گوی وزارت دفاع آمریکا با بیان این‌که «سخت است به طور دقیق فهمید چرا ایرانی‌های چنین رفتاری از خود نشان می‌دهند»، گفت: سپاه پاسداران هفته گذشته نیز برای یک کشتی تجاری با پرچم آمریکا ایجاد مزاحمت کرده است.

به گفته سخن‌گوی پنتاگون، قایق‌های ایرانی، روز بیست و چهارم آوریل، یک کشتی آمریکایی با نام «مرسک کینگستون» را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دنبال کردند، رفتاری که ناخدای کشتی آن را پرخاشگرانه دانست.

maersk-line

به گزارش خبرگزاری «فرانسه» سخن‌گوی پنتاگون، روز چهارشنبه بیست و نهم آوریل، از ایران خواسته است تا به تمام قوانین بین‌المللی مربوط به آزادی دریانوردی که خود ایران نیز از جمله امضاکنندگان معاهدات و تعهدات آن است، احترام بگذارد.

کشتی تجاری «مرسک تیگریس» که با پرچم جزایر مارشال در تنگه هرمز حرکت می‌کرد روز سه‌شنبه توسط قایق‌های گشتی نیروی دریایی سپاه پاسداران توقیف و به سوی بندرعباس هدایت شد.

در همین رابطه، «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران ضمن ابراز تعهد کشورش به آزادی کشتیرانی در خلیج فارس گفت که علت توقیف کشتی شکایتی است که ۱۵ تا ۱۶ سال قبل به خاطر عدم تحویل محموله علیه این شرکت تنظیم شده بود.

بیشتر بخوانید

ایران یک کشتی تجاری غربی را مجبور کرد در بندرعباس پهلو بگیرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,