Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
از سوی عربستان سعودی

«تکذیب ورود نیروی‌های زمینی ائتلاف به رهبری عربستان به خاک یمن»

2015 May 03

خبر / رادیو کوچه

 

پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر مستقر شدن یگان‌هایی از نیروهای ویژه زمینی ائتلاف، به رهبری عربستان سعودی، برای مقابله با شبه‌نظامیان شیعه حوثی، در شهر عدن در یمن، عربستان سعودی حضور نیروهای زمینی عربی در یمن را تکذیب کرد.

یکی از مقامات یمنی که از فرماندهان شبه‌نظامیان در حال نبرد با شورشیان حوثی‌ است روز یک‌شنبه سوم ماه می به خبرگزاری «فرانسه» گفته بود، «گروه محدودی از نیروهای ائتلاف وارد یمن شده‌اند و نیروی دیگری نیز در راه است.»

این خبرگزاری همچنین به نقل از منابع محلی گزارش داده بود که بیشتر نظامیانی که وارد عدن شده‌اند از سربازان یمنی‌تبار ارتش‌های عربستان و امارات متحده هستند.

arabstan

در همین رابطه یکی از اعضای ارشد کمیته‌های مردمی وفادار به «عبدربه منصور هادی»، رییس جمهوری در تبعید یمن نیز به خبرگزاری فرانسه گفته بود که این نیروها برای کمک به ما وارد عدن شده‌اند.

خبرگزاری «رویترز» نیز به نقل از رسانه‌های محلی گزارش داده بود که این نیروها برای نبرد با شبه‌نظامیان شیعه حوثی وارد یمن شده‌اند.

پس از انتشار این اخبار عربستان سعودی روز یک‌شنبه سوم می، گزارش‌های منتشرشده درباره مستقر شدن سربازان ائتلاف کشورهای عربی در خاک یمن را تکذیب کرد.

هرچند عملیات هوایی ائتلاف در یمن طی هفته‌های گذشته در جریان بوده است اما این اولین بار است که گزارشی از استقرار نیروهای زمینی ائتلاف به رهبری عربستان در خاک یمن منتشر می‌شود.

بیشتر بخوانید

جنگنده‌های عربستان فرودگاه صنعا را هنگام فرود هواپیمای ایرانی بمباران کردند

وعده شاهزاده سعودی برای اهدای خودرو گرانقیمت به خلبانان مامور حمله به یمن

هشدار صریح آمریکا به ایران در مورد ارسال سلاح به یمن

ابراز نگرانی وزیر دفاع آمریکا در مورد احتمال حمل سلاح‌های ایرانی به یمن

عربستان سعودی اجازه فرود به هواپیمای ایرانی در صنعا را نداد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,