Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در منزل و با ارایه حکم بازداشت

«نرگس محمدی از سوی ماموران دادستانی بازداشت شد»

2015 May 05

خبر / رادیو کوچه

 

ماموران دادستانی با مراجعه به منزل نرگس محمدی، روزنامه‌نگار و نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر در ایران، او را بازداشت کردند.

وب‌سایت «کلمه» روز سه‌شنبه پانزدهم اردیبهشت ماه، گزارش داده است، ماموران دادستانی در ساعات اولیه صبح امروز (سه‌شنبه) با مراجعه به منزل «نرگس محمدی»، روزنامه‌نگار و سخن‌گوی کانون مدافعان حقوق بشر در ایران، او را بازداشت کردند.

بنابه این گزارش، «نرگس محمدی» در ابتدا حاضر نشد در منزل خود را به روی آن ماموران لباس شخصی بگشاید اما پس از ارایه حکم که با تهدید به شکستن در منزل همراه بود، سرانجام ماموران وارد منزل شدند و وی را بازداشت کردند.

ashton_mohammadi

عکسی از ملاقات نرگس محمدی با کاترین اشتون که مورد اعتراض مقامات ایرانی قرار گرفت.

گفتنی است در زمان بازداشت، «گوهر عشقی» مادر ستار بهشتی هم در منزل «نرگس محمدی» حضور داشت.

خانم «محمدی» روز یک‌شنبه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «صلواتی» محاکمه شده بود، اما دادگاه وی برای مطالعه پرونده از سوی وکلا به تعویق افتاده بود. قرار بود امروز (سه‌شنبه پانزدهم اردیبهشت) وکلا برای مطالعه پرونده «نرگس محمدی» به دادگاه مراجعه کنند که ماموران دادستانی ناگهان او را بازداشت کردند.

در ادامه این گزارش آمده است، ماموران ادعا کرده‌اند که خانم «محمدی» را برای اجرای حکم بازداشت می‌کنند، اما هنوز مشخص نیست این حکم ادعایی مربوط به کدام پرونده است و چرا در این زمان که او در پرونده‌ای دیگر در حال محاکمه است، حکم اجرا می‌شود.

«نرگس محمدی» در ۱۷ اسفندماه سال ۱۳۹۲ با «کاترین اشتون»، رییس وقت سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفارت اتریش در تهران ملاقات کرد. خبر این ملاقات با عکسی از او به همراه گوهر عشقی (مادر ستار بهشتی، وبلاگ‌نویسی که در بازداشت پلیس ایران جان خود را از دست داد) و همچنین کاترین اشتون، در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی به شکل گسترده‌ای منتشر شد، که مورد انتقاد مقامات ایرانی قرار گرفت.

خانم «محمدی»، در پی این دیدار به دادسرای زندان اوین، احضار و مورد بازجویی قرار گرفت و سپس به قید کفالت ۶۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

بیشتر بخوانید

دیدار اشتون با مادر ستار بهشتی و نرگس محمدی

روایت شب طولانی اعدام از زبان نرگس محمدی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,