Saturday, 18 July 2015
12 July 2020
از ساعت ١٠ صبح روز چهارشنبه

«درهای نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به روی مردم گشوده شد»

2015 May 06

خبر / رادیو کوچه

 

درهای بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روز چهارشنبه شانزدهم اردیبهشت ماه و یک روز پس از آنکه از سوی حسن روحانی رییس جمهوری و علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بازگشایی شد، به روی مردم باز شد.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که در مصلای این شهر برپا شده، کارش را از ساعت ١٠ صبح روز چهارشنبه ١۶ اردیبهشت‌ماه آغاز کرد.

بنابه این گزارش، ناشران از ساعت ٩ صبح در غرفه‌های‌شان مستقر شده و آماده ارایه خدمات به مخاطبان هستند.

مراسم افتتاحیه رسمی نمایشگاه کتاب تهران ١۵ اردیبهشت‌ماه با سخنرانی «حسن روحانی» رییس‌جمهوری ایران، «عبدالحمید بن‌ منصور الحسنی» وزیر اطلاع‌رسانی عمان (که کشورش میهمان ویژه نمایشگاه امسال است) و «علی جنتی» – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی – و حضور مسئولان برپایی نمایشگاه از جمله «سیدعباس صالحی» – معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس نمایشگاه – برگزار شد.

namaishgah

براساس این گزارش، در نمایشگاه کتاب امسال تهران، ٢۴۵٠ ناشر داخلی در ٢١۶٠ غرفه و بیش از ٢٨٠٠ ناشر خارجی کتاب‌های خود را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده‌اند.

همچنین بیش از ٣٠٠ هزار عنوان کتاب داخلی و حدود ١۶۵ هزار کتاب خارجی در نمایشگاه عرضه می‌شود. کتاب‌های عمومی، آموزشی و دانشگاهی، کودک و نوجوان و خارجی از جمله آثار عرضه‌شده در نمایشگاه کتاب هستند.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ١۶ تا ٢۶ اردیبهشت‌ماه از ساعت ١٠ تا ٢٠ در مصلای تهران، با شعار «خواندن، گفت‌وگو با جهان» برپاست.

حسن روحانی روز گذشته در مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب تهران تاکید بر لزوم شفاف بودن قواعد نظارت بر نشر کتاب گفته بود، خدا نکند روزی این موضوعات جناحی شود و منافع شخص، گروه و جمعی خاص مدنظر قرار گیرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,