Saturday, 18 July 2015
16 May 2021
در شهرهای مختلف ایران

«برگزاری تجمع اعتراضی هزاران معلم ایرانی در سکوت»

2015 May 07

خبر / رادیو کوچه

 

هزاران معلم در شهرهای مختلف ایران صبح روز پنج شنبه هفدهم اردیبهشت در اعتراض به دست‌مزدهای ناعادلانه، تجمع سکوت برگزار کردند.

بنابه گزارش خبرگزاری کار ایران، «ایلنا»، معلمان ناراضی امروز پنج‌شنبه در شهرهای سنندج، همدان، بندر عباس، ایلام، زنجان، کرمانشاه، بروجرد، سبزوار، دامغان، تبریز، تهران، شیراز، اصفهان، قزوین، رشت، اراک، شهرکرد، اردبیل، بندرعباس، زاهدان، بروجرد، بوشهر، دهدشت و کوهدشت تجمع کرده‌اند.

براساس این گزارش، تجمع سکوت معلمان در بیش‌تر شهر‌ها مقابل ادارات آموزش و پرورش برگزار می‌شود اما معلمان ناراضی در استان‌های تهران و البرز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده‌اند.

moalem

در گزارش «ایلنا» آمده است که شمار معلمان معترض در تجمع مقابل مجلس به ۳ هزار نفر می‌رسد که حضور ماموران نیروی انتظامی در این تجمع را پر شمار است.

این خبرگزاری همچنین گزارش داده است که روز گذشته، یک نهاد نظارتی شماری از فعالان صنفی معلمان را احضار کرده‌ است و تنها به این شرط به آن‌ها اجازه داده شب به خانه بروند که تعهد دهند در تجمع سراسری امروز شرکت نمی‌کنند.

این در حالی است که رییس جمهوری ایران سه روز پیش در تاریخ ۱۴ اردیبهشت در آیین بزرگداشت مقام معلم گفته بود: «معلمان ممکن است مشکلات معیشتی داشته باشند و تلاش دولت به عنوان شاگردان آنان این است که در حد توان کمک کند، البته ما حق اعتراض را برای تمام اقشار و اصناف محفوظ دانسته و به رسمیت می‌شناسیم. من نسبت به معلمین نیز حق اعتراض را به رسمیت می‌شناسم، ما مشکلات آنان را می‌دانیم و البته آنان نیز مشکلات ما را می‌دانند.»

در بیشتر پلاکاردهایی که معلمان در تجمعات امروز حمل می‌کنند، مطالباتی نظیر بهبود وضعیت معیشتی، آزادی معلمان زندانی و استعفای وزیر آموزش و پرورش دیده می‌شود.

تجمعات امروز، سومین اعتراض سراسری معلمان به شمار می‌رود که به دعوت کانون صنفی معلمان ایران برگزار می‌شود. معلمان معترض علاوه بر تجمع سراسری امروز، دو بار دیگر در تاریخ‌های ۱۰ اسفند سال گذشته و ۲۷ فروردین امسال در بیش‌تر شهرهای ایران به صورت همزمان تجمع کرده بودند.

بیشتر بخوانید

تجمع اعتراضی معلمان ایرانی در چندین استان

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,