Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
پس از ٣٠ سال زندگی مشترک

«زنی که شوهرش در خواب روبنده‌اش را کنار زده بود درخواست طلاق کرد»

2015 May 09

خبر / رادیو کوچه

 

یک زن ۵٠ ساله عربستانی به دلیل تلاش همسرش برای کنار زدن روبند صورتش در خواب – آن هم پس از ٣٠ سال زندگی مشترک – درخواست طلاق داد.

خبرگزاری «ایسنا»، روز شنبه نوزدهم اردیبشت ماه در بخش رسانه‌های دیگر خود نوشت: یک زن ۵٠ ساله که از اهالی یکی از روستاهای منطقه خمیس مشیط عربستان است، می‌گوید «همسرم قصد داشت دست به کاری بزرگ و خلاف عادات و رسوم ما بزند و من به خاطر این کار تقاضای طلاق دارم.»

همسر این زن پس از عذرخواهی فراوان و قسم خوردن به عدم تکرار این کار، همسر خود را از درخواست طلاق منصرف و به ادامه زندگی مجاب کرد.

پیش از این نیز برخی رسانه‌های عربستانی خبرهایی درباره این‌که مردانی در عربستان با وجود گذشت سال‌ها و گاه چند دهه از ازدواج‌شان هنوز نتوانسته‌اند چهره زنان‌شان را ببینند، منتشر کردند.

hejab

به نوشته روزنامه‌های عربستان، فرد دیگری به نام «محمد» یک بار ناگهانی چهره زنش را دید و زن با وجود گذشت ۴٠ سال از ازدواج‌شان و داشتن ٣ فرزند درخواست طلاق کرد و فردی به نام «علی القحطانی» نیز اعلام می‌کند که با گذشتن ١٠ سال از ازدواجش هنوز نتوانسته چهره زنش را ببیند زیرا روبنده هیچ‌گاه از چهره زنش جدا نمی‌شود.

در خبری دیگر نیز در همین رابطه فردی به نام «حسن العتیبی» زنش را تهدید کرده بود که اگر چهره‌اش را نشان ندهد، با زن دیگری ازدواج خواهد کرد ولی آن زن ترجیح داد که روبنده را از چهره‌اش برندارد و حتا یکی از دوستانش را برای ازدواج با شوهرش پیشنهاد کرد.

زن هفتاد ساله‌ای به نام «ام ربیع الجحدری» می‌گوید که شوهر و ٢ پسرش هنوز چهره‌اش را ندیده‌اند زیرا از کودکی روبنده می‌بست و برداشتن آن اشتباه بزرگی است.

بنابه نوشته روزنامه «الریاض»، زنان مناطق جنوبی شهر خمیس مشیط حتا در هنگام خواب نیز روبنده را از چهره خود برنمی‌دارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۶ Comments


 1. اسکلیان
  1

  خخخخ…واقعا فکر می کنید کسی این اراجیف را باور می کند.لطفابرای مطالبتان منابع معتبر تری پیدا کنید


 2. احمد زاهد وفائی
  2

  به قول ایرج میرزا

  بدو گفتم تو صورت را نکو گیر ،،،،،،،که من صورت دهم کار خود از زیر


 3. پویا
  3

  خب دلیلش چیه؟
  مذهبیه یا سنت منطقه شونه؟
  اگه مذهبیه که دیگه ماشالا اسلام ناب محمدی


 4. Maryam
  4

  این یه رسم بی پایه و اساس هست… باید اینها رو توجیه کرد با روانشناسان مجرب


 5. منصور
  5

  این مثلا خانم های بسیار محجبه به احتمال زیادیانقص بزرگی در صورتشان دارند که میدانند شوهر بیچاره با دیدن آن پس می افتدویا کاسه از آش داغتر هستند ومیخواهند بگویند ما دیگر از شدت دیانت از آن ورش افتاده ایم .وگرنه اسلام هم به زنان اجازه داده کردی صورتشان را نمایان سازند .

 6. 6

  wh0cd7401448 sildenafil citrate