Saturday, 18 July 2015
16 December 2019
مذاکره دوجانبه ایران و آمریکا در وین

«عراقچی برای رسیدن به توافق اتمی، قبل از موعد مقرر ابراز امیدواری کرد»

2015 May 12

خبر / رادیو کوچه

 

«عباس عراقچی»، عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران با کشورهای عضو گروه ۵+١ درباره این دور از مذاکرات در وین گفت: این سومین دوری است که ما کار روی نگارش پیش‌نویس تفاهم یا توافق نهایی را ادامه می‌دهیم.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، روز سه‌شنبه بیست و دوم اردیبهشت ماه، با اعلام این خبر گزارش داده است، عباس عراقچی پس از ورود به فرودگاه وین افزود: این مذاکرات پیش‌تر در وین و نیویورک برگزار شده بود.

بنابه این گزارش، وی با اشاره به اینکه ما در نیویورک موفق شدیم به نخستین پیش‌نویس متن برسیم و الان کار روی این پیش‌نویس ادامه پیدا خواهد کرد، افزوده است: «این پیش‌نویس بر اساس مفاهیم و راه حل‌هایی است که در لوزان به دست آمده و ما باید به این راه حل‌ها و مفاهیمی که در لوزان به دست آمده وفادار باشیم و تنها در همان چارچوب مذاکره خواهیم کرد و سعی می‌کنیم که به یک متن مکتوب برسیم.»

eraghchi-shermen

مذاکره‌کننده ارشد تیم هسته‌ای ایران در پاسخ به این سوال که چند درصد از کار انجام شده، گفته است: «خیلی نمی‌توان درصدی اعلام کرد، به هرحال ما اکنون متنی داریم که بخش نسبتن قابل توجهی از آن درباره حتا همه عباراتش توافق شده، ولی یک بخش از آن هنوز مورد اختلاف نظر است.»

وی ادامه داده است: در برخی از پارگراف‌ها یک عبارت مورد اختلاف است و در برخی از پارگراف‌ها یک جمله و بعضی از جاها کل عبارت مورد اختلاف است، ولی یک بخش قابل توجهی الان به اتمام رسیده است.

«عباس عراقچی» در ادامه گفته است: «امیدواریم زودتر از دهم تیر ماه بتوانیم جمع‌بندی نهایی داشته باشیم ».

وی افزوده است: «عوامل مختلفی در داخل اتاق مذاکرات و خارج از آن هست که می‌تواند مانع شود ، ما با همه این عوامل هم‌زمان در حال مقابله هستیم و مذاکرات را پیگیری می‌کنیم. بسیار امیدوار هستیم حتی قبل از موعد مقرر هم به توافق برسیم.»

بیشتر بخوانید

حسین سلامی: مذاکرات اتمی را به سپاه بسپارید تا با آمریکا تعیین تکلیف کنیم

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,