Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
به دلیل خمیازه کشیدن در مانور نظامی

«اعدام وزیر دفاع کره شمالی با ضد هوایی به دستور کیم اون جونگ»

2015 May 13

خبر / رادیو کوچه

 

«هیون یونگ چول»، وزیر دفاع کره شمالی به جرم چرت زدن و خمیازه کشیدن در یک مانور نظامی و در حضور رهبر این کشور، به جرم بی‌احترامی و سستی در وفاداری به «کیم اون جونگ» رهبر جوان این کشور با شلیک ضد هوایی اعدام شده است.

خبرگزاری «یونهاب»، روز سه‌شنبه دوازدهم ماه می، به نقل از سازمان اطلاعات و امنیت کره جنوبی از اعدام وزیر دفاع کره شمالی به جرم بی‌احترامی و سستی در وفاداری به رهبر این کشور با شلیک ضد هوایی خبر داد.

این مطلب توسط «هان کی بام»، رییس این سازمان و در پارلمان کره جنوبی اعلام شده است. به گفته وی، کره شمالی ازاعدام با موشک ضدهوایی در مورد اعضای ارشد حزب و وزرای حکومت استفاده می‌کند، هر چند این موضوع از سوی کره شمالی تکذیب یا تایید نشده است.

22

به گفته رییس سازمان اطلاعات و امنیت کره جنوبی، در مراسم اعدام وزیر دفاع کره شمالی که روز سی‌ام آوریل به اجرا گذاشته شده، صدها نفر از اعضای ارشد حکومت این کشور حضور داشته‌اند.

بنا به اخبار منتشر شده توسط خبرگزاری «یونهاپ» و به نقل از سازمان اطلاعات کره جنوبی، وزیر دفاع ۶٧ ساله کره شمالی که سال گذشته به این مقام منصوب شده بود، به دلیل خمیازه کشیدن در جریان یک مانور نظامی که با حضور کیم اون جونگ برگزار شده بود و همچنین پاسخ دادن غیرمودبانه به رهبر کره شمالی اعدام شده است.

در سال ۲۰۱۳ «کیم جونگ اون» دستور اعدام شوهرعمه خود را صادر کرد. «جانگ سونگ تک» ۶۷ ساله که از او به عنوان دومین فرد متنفذ در حلقه رهبری کره شمالی یاد می‌شد٬ به ایجاد انشعاب در حزب حاکم، فساد مالی، حیف‌ومیل کردن منابع و فروش مواد خام به چین متهم شد و در پی این ماجرا به همراه گروهی از مقامات هم‌فکرش با مجازات مرگ مواجه شد.

مطالب مرتبط

اعدام یک مقام ارشد و قدرتمند کره شمالی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۲ Comments


 1. Mohammad
  1

  Bah Bah ……. in aghebat Vatan froshi ast.
  Hoshdar daste tabiat be akhondha va aznabe eshan
  Ebrat … Ebrat

 2. 2

  wh0cd5403134 order fluconazol cialis generic suhagra