Saturday, 18 July 2015
27 September 2020
آلودی هوا در ایران

«هوای زنجان برای سومین بار از آغاز سال جاری ناسالم شد»

2015 May 14

خبر / رادیو کوچه

 

«علی اسدی» کارشناس هوای اداره کل حفاظت محیط زیست زنجان گفت: گرد و غبار موجود در هوای این استان، برای سومین بار در سال جاری، کیفیت هوای زنجان را ناسالم کرد.

به گزارش «ایرنا»، خبرگزاری دولتی ایران، «علی اسدی» عصر پنج‌شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه، ضمن اعلام این خبر افزوده است: «هم اکنون شاخص کیفیت هوای زنجان، ١١٩ است و علت اصلی این آلودگی و گرد و غبار، ذرات معلق کوچکتر از ١٠ میکرون محسوب می‌شود.»

کیفیت هوای زنجان در روزهای پایانی فروردین ماه گذشته و نخستین روزهای اردیبهشت ماه جاری نیز به علت وجود گرد و غبار، در شرایط ناسالم برای افراد حساس قرار داشت.

alodegi

«اسدی» اظهار کرده است: «در این شرایط حتی افراد سالم باید از خروج از خانه خودداری و در صورت لزوم، از انجام فعالیت های طولانی مدت به شدت پرهیز کنند.»

گرد و غبار و آلودگی هوا در بیش از پنج سال گذشته، مردم ایران را درگیر کرده است. بالا بودن میزان گرد و غبار در هوا در روزهایی از سال گذشته، در استان خوزستان منجر به تعطیلی مدارس و بیمار شدن شهروندان آن استان شده بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان نیز گفته است: کیفیت هوای زنجان نامناسب است و گروه‌های حساس سنی، باید از تردد در هوای آزاد خودداری کنند.

وی همچنین از ورزشکاران نیز خواسته است در چنین شرایطی، از انجام فعالیت‌های ورزشی خودداری کنند.

پیش از این «معصومه ابتکار» رییس سازمان محیط زیست ایران، در رابطه با آلودگی هوا که بسیاری از شهرهای ایران از جمله اهواز، سنندج، تهران و کرمانشاه را در برگرفته، گفته بود که مردم باید با گرد و غبار و آلودگی‌ هوا کنار بیایند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,