Saturday, 18 July 2015
27 November 2020
خبرهای ورزشی

«اعتقاد برخی از پرسپولیسی‌ها؛ داور دربی استقلالی است»

2015 May 14

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

اعتقاد برخی از پرسپولیسی‌ها؛ داور دربی استقلالی است

طرفداران پرسپولیسی از انتخاب «تورج حق‌وردی» به عنوان داور دربی گلایه دارند.

به گزارش خبرآنلاین؛ اعلام رسمی نام تورج حق‌وردی برای قضاوت دربی سبب شد تا موجی از انتقاد از سوی پرسپولیسی‌ها به راه بیافتد. غیر از مسوولان باشگاه که به طور رسمی این گلایه‌شان را بیان کردند، «برانکو ایوانکوویچ» هم از داور خواست به خاطر حساسیت‌هایی که روی نامش هست بیشتر دقت کند و البته گفت بعید می‌داند داور چنین مسابقه‌ای رنگی باشد.

اما بسیاری از هواداران پرسپولیس در فضای مجازی انتقادهایی تند داشتند از این تصمیم کمیته داوران. حق‌وردی امسال در ٣ بازی استقلال اشتباهاتی داشته که به سود این تیم تمام شده است. گروه داوری او در اهواز تصمیماتی گرفتند که بعد مشخص شد روی دو گل از ۴ گل استقلال، تصمیم‌های‌شان اشتباه بوده است. در بازی استقلال و ذوب‌آهن هم البته یک پنالتی بحث برانگیز داشت و مهم‌ترین و جنجالی‌ترین اشتباه حق‌وردی در بازی استقلال و پیکان اتفاق افتاد. جایی که او گل پیکانی‌ها در دقیقه آخر را نپذیرفت.

perspolis

گلی که تقریبن تمام کارشناسان داوری گفتند سالم بوده. گلی که دعوایی بزرگ بین «محمد فنایی» و مسوولان استقلال به پا کرد. گلی که باعث شد تا «امیر قلعه‌نویی» برایش مستند تحلیل داوری بسازد و بعد از این‌که این رفتارش با واکنش برنامه ٩٠ رو‌به‌رو شد، او از «عادل فردوسی‌پور» شکایت کرد. شکایتی که البته ادامه پیدا نکرد اما در پایان همه این اتفاقات، تورج حق‌وردی برای اشتباهات این فصلش از سوی هواداران پرسپولیسی انگ خورد که استقلالی است. این داور 43 ساله که شروعی توفانی در لیگ داشت اما یک آسیب‌دیدگی جدی و پارگی رباط‌صلیبی جلوی پیشرفتش را گرفت و او را از لیست داوران الیت آسیا دور کرد، در این فصل شاید پر‌انتقادترین سال دوران داوری‌اش را طی کرده و این حاشیه‌ها و حساسیت‌ها روی کارش هم اثر گذاشته است.

او غیر از همه این حاشیه‌ها جرقه‌ای شد برای دعوایی بزرگ میان «امیر حاج‌رضایی» و «امیر قلعه‌نویی». وقتی حاج‌رضایی در برنامه‌ای تلویزیونی از انتخاب حق‌وردی برای بازی‌های استقلال انتقاد کرد و گفت این تصمیم شائبه‌برانگیز می‌شود، قلعه‌نویی این حرف‌ها را برنتابید و از مسوول رسانه‌ای تیمش خواست به این مشاور فنی باشگاه پیکان پاسخ دهد تا جو را علیه استقلالی‌ها نکند و این شروع دعوایی بزرگ بود.

بعد از همه این حاشیه‌ها در شرایطی که تقریبن بازی دربی کم‌حساسیت‌ترین بازی هفته پایانی لیگ شد، کمیته داوران تصمیم گرفت داوران مهم‌ترش را مسوول بازی‌های حساس‌تر کند، پس آقایان «ترکی» و «فغانی» مسوول دو مسابقه‌ای شدند که قهرمان را مشخص می‌کند. باقی داورها هم برای بازی‌های دیگر مسوولیت گرفتند. در این بین کمیته داوران استان تهران با اصرار بر این‌که دربی برای بچه تهرانی‌هاست جوی رسانه‌ای را ایجاد کرد تا تنها داور ملی فعالش که در لیگ‌برتر قضاوت می‌کند یعنی حق‌وردی بتواند این بازی را سوت بزند. آنها البته داور بهتری چون فغانی داشتند که امکان سوت زدن این بازی را نداشت و باید بازی دیگری را قضاوت می‌کرد. او باید به تبریز می‌رفت. حالا حق‌وردی اولین داور ملی است که پس از سال‌ها دربی را سوت می‌زند. یعنی بعد از مسابقه‌ای که «حمید خوشخوان» سوت زده بود تا امروز.

انتخاب او سبب شده تا ده‌ها نظر قابل انتشار و صدها نظر غیر‌قابل انتشار از سوی کاربران خبرآنلاین درباره این داور برای سایت ارسال شود. داوری که «محمود خردبین» درباره‌اش می‌گوید: امیدوارم او برنده بازی باشد چون قبل از مسابقه ما اعتراض رسمی‌مان را به انتخابش داشته‌ایم.

esteghlal

شاید همه این فشارها که از چند مصاحبه احساسی از سوی داورانی چون «علی خسروی» انجام شد، سبب شود تا حق‌وردی روزی دشوار را پشت‌سر بگذارد. اگر چه این داور با‌تجربه اگر تمرکز کافی داشته باشد، می‌تواند از پس این بازی بی‌هیجان و کم‌اهمیت بر‌بیاید.

استقلالی‌ها برای شادی پس از گل تمرین کردند

امروز جمعه راس ساعت ١٧ دو تیم استقلال و پرسپولیس در هشتادمین شهرآورد پایتخت و در ورزشگاه آزادی به مصاف یک‌دیگر می‌روند.

به گزارش رادنیوز، هر چند این بازی به نوعی تشریفاتی محسوب می‌شود و تاثیری در سرنوشت دو تیم در لیگ‌برتر ندارد، اما این موضوع باعث نشده تا از حساسیت دربی کاسته شود.

سوای کرکری‌هایی که از مربیان، بازیکنان و هواداران دو تیم طی روزهای اخیر شنیده می‌شود اتفاقی جالب نیز در تمرین اخیر آبی‌پوشان به وقوع پیوست.

جالب می‌شود وقتی بدانید در کمپ مرحوم «حجازی» دو سه بازیکن استقلال از جمله کاپیتان تیم تمرین می‌کردند که پس از گشودن دروازه پرسپولیس چه نوع شادی بروز دهند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd237973 Cheap Valtrex hyzaar Order Revia Propranolol 10mg