Saturday, 18 July 2015
25 February 2020
پس از چندین ساعت نبرد سنگین

«داعش شهر رمادی مرکز استان الانبار را به تصرف خود درآورد»

2015 May 15

خبر / رادیو کوچه

 

گروه دولت اسلامی، «داعش» که بخش‌های از عراق و سوریه را در کنترل خود دارد، ظهر روز جمعه پانزدهم ماه می، پس از چندین ساعت نبرد سنگین شهر ‫‏رمادی را به کنترل خود در آورد.

بنابه گزارش خبرگزاری «رویترز» گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش، توانسته است نیروهای دولتی را وادار به عقب‌نشینی از شهر رمادی کند و ساختمان استانداری و شورای استان انبار را به تصرف خود در آورد.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، داعش با استفاده از ٩ خودروی بمب‌گذاری شده سد دفاعی ارتش را در مرکز شهر، بازار و محلات اطراف ساختمان استانداری را درهم شکسته و گردان هشتم ارتش عراق در نزدیکی رمادی نیز محاصره شده و از بغداد تقاضای ارسال فوری نیروی کمکی کرده است.

22

رمادی مرکز استان الانبار، بزرگترین استان عراق است که در غرب این کشور و در فاصله ١٠٠ کیلومتری بغداد، پایتخت عراق واقع شده است.

رمادی که طی ماه‌های اخیر شاهد درگیری‌های خشونت‌آمیز بین نیروهای عراقی و جنگجویان داعش بوده، پیش از این یکی از پایگاه‌های اصلی مخالفان سنی حکومت کنونی عراق بوده است.

گروه دولت اسلامی پس از شکست های متوالی در استان صلاح الدین و از دست دادن شهر تکریت حملات وسیعی را علیه نیروهای ارتش عراق در استان الانبار طرح‌ریزی کرد که در نهایت ظهر روز جمعه، پانزده ماه می، توانست، مرکز این استان را به صورت کامل به کنترل خود در آورد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd2993030 Cialis Cost doxycycline order lisinopril