Saturday, 18 July 2015
29 November 2023
برنامه زیر یه خم

«حاشیه‌های پایانی لیگ‌برتر را افراد غیر‌فوتبالی در فوتبال رقم زدند»

2015 May 17

مسیب سروندی / رادیو کوچه

 

جمعه شب در هفته پایانی و سی‌ام لیگ‌برتر فوتبال که همگان تصور می‌کردند، یکی از به یادماندنی‌ترین شب‌های فوتبال ایران رقم می‌خورد، اتفاقاتی در دقایق پایانی دیدار تراکتورسازی و نفت رخ داد که به حیثیت فوتبال ایران آسیب جدی وارد کرده و موجب تاسف دوستداران این رشته شد. برنامه زیر یه خم این هفته در همین خصوص و افشای واقعیت این موضوع خواهد بود.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«نگاه اجمالی به اتفاقات تبریز و لطمه‌ای که به حیثیت فوتبال ایران وارد شد»

جمعه شب در هفته پایانی و سی‌ام لیگ‌برتر فوتبال که همگان تصور می‌کردند، یکی از به یادماندنی‌ترین شب‌های فوتبال ایران رقم می‌خورد، اتفاقاتی در دقایق پایانی دیدار تراکتورسازی و نفت رخ داد که به حیثیت فوتبال ایران آسیب جدی وارد کرده و موجب تاسف دوستداران این رشته شد.

در دقایق پایانی این دیدار در حالی که تماشاگران تلویزیونی شاهد از دست رفتن قهرمانی تیم فوتبال تراکتورسازی بودند، در کمال تعجب دیدند که بازیکنان و کادر‌فنی این تیم به شادی می‌پردازند.

ماجرا از چه قرار بود

مدیر‌عامل باشگاه نفت تهران که در ورزشگاه یادگار امام حضور داشت در این‌باره گفت: از طریق تلویزیون از داخل رختکن بازی‌های دیگر را پیگیری می‌کردیم که از دقیقه ٨٧ شبکه‌های تلویزیونی، رادیویی و حتا موبایل قطع شد و هیچ راه ارتباطی نداشتیم. در همان لحظات بود که اعلام کردند دیدار سپاهان و سایپا در اصفهان دو بر دو مساوی شده است.

این دیدار با نتیجه دو برصفر به سود سپاهان پایان یافته بود.

وی افزود: در پنج، شش دقیقه آخر بازی بازیکنان تراکتورسازی با این تصور که با این نتیجه تیم‌شان قهرمان شده بازی را نگه داشته و سعی می‌کردند وقت را تلف کنند. حتا پس از بازی سرمربی تیم نفت هم به سرمربی تیم تراکتورسازی تبریک گفت و پس از آن هم بازیکنان و تماشاگران تبریزی برای شادی به زمین ریختند.

آقای «قنبرزاده» ادامه داد: معلوم نیست چه کسی به نیمکت تراکتورسازی این خبر را اعلام کرده است و چرا کانال‌های ارتباطی از دقیقه ٨٧ قطع شد و سه، چهار دقیقه پس از تمام شدن بازی دوباره وصل شد.

منصوریان: کار کثیفی انجام شد

سرمربی تیم نفت هم در این‌باره گفت: در ٨ دقیقه پایانی بازی یک کار کثیف و غیر‌حرفه‌ای انجام شد و فردی گفت که بازی هم‌زمان بین سپاهان و سایپا با نتیجه ٢ بر ٢ به پایان رسیده است.

mansorian

وی ادامه داد: این کار آن‌قدر کثیف بود که من این ٨ دقیقه را ٨ دقیقه تلخ فوتبال ایران می‌دانم. یک نفر کاری کرد که سرنوشت لیگ تغییر کرد. من بابت قهرمانی به «اولیویرا» تبریک گفتم چرا که نمی‌دانستم آن کار کثیف انجام شده است. تراکتوری‌ها فکر می‌کردند قهرمان شده‌اند که آن‌گونه در پایان بازی به شادی پرداختند و البته بازیکنانشان به همین دلیل سعی در اتلاف وقت داشتند.

سرمربی نفت تهران با اشاره به حضور تماشاگران تراکتورسازی در ورزشگاه یادگار امام تبریز عنوان کرد: این تماشاگران با اشتیاق خاصی تیم‌شان را تشویق می‌کردند و شور خاصی در ورزشگاه وجود داشت.

منصوریان با بیان این‌که داور می‌توانست وقت‌های تلف شده بیشتری در این بازی بگیرد، گفت: ای کاش آن اتفاق زشت و کثیف رخ نمی‌داد تا اکنون چنین فضایی شکل نمی‌گرفت.

اولیویرا: به ما کلک زدند

33

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی در پایان دیدار تیمش مقابل نفت تهران و از دست دادن عنوان قهرمانی گفت: آنها به ما کلک زدند و نباید «علیرضا فغانی» به عنوان داور این بازی را قضاوت می‌کرد، بلکه باید به اصفهان می‌رفت و در جشن قهرمانی سپاهان شرکت می‌کرد.

لطمه به حثیت فوتبال ایران

با توجه به صحبت‌های بالا و واکنش هواداران تراکتورسازی ورزشگاه یادگار امام تبریز که با انتقاداتی علیه مسوولان برگزاری مسابقه، داور و فدراسیون فوتبال هم‌راه بود به نظر می‌رسد که حیثیت فوتبال ایران لطمه دیده و خدشه‌دار شده است.

لازم است تا این اتفاقات به صورت کارشناسی بررسی شود و شیرینی ورزش به عنوان عامل نشاط این چنین به تلخی تبدیل نشود.

«انتقاد شدید از پاداش میلیاردی برای بازیکنان و کادر‌فنی سپاهان»

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تعیین پاداش میلیاردی باشگاه سپاهان برای قهرمانی در لیگ‌برتر فوتبال، این اقدام متولیان باشگاه را فاقد هرگونه توجیه اقتصادی خواند.

به گزارش مهر، «علیرضا محجوب» پیش از دیدارهای روز گذشته و مسجل شدن قهرمانی تیم سپاهان اظهار داشت: هر چند بیشترین سهام کارخانه سپاهان متعلق به بخش خصوصی است اما تعیین چنین پاداشی به هیچ عنوان توجیه اقتصادی ندارد. متولیان شرکت فولاد مبارکه اصفهان باید بیش از هر چیز به سود‌دهی و درآمدزایی بنگاه اقتصادی خود بیاندیشند و آیا پرداخت چنین پاداشی به واقع می‌تواند در سود و منفعت کارخانه نقشی داشته باشد؟

55

دبیر‌کل خانه کارگر ادامه داد: اگر مسوولان باشگاه سپاهان با تعیین پاداش یک میلیارد تومانی قهرمانی در لیگ‌برتر و صعود به آسیا، اهداف تبلیغاتی را هم دنبال می‌کنند، باز هم نمی‌توان آن را توجیه و تایید کرد. از سویی دیگر پاداش‌های میلیاردی از نظر تبلیغاتی هم تاثیر مثبتی در سطح جامعه ندارد و حتا از نظر مردم هم مورد پسند نیست.

رییس فراکسیون کارگری با اعلام این‌که شرکت‌های خصوصی می‌توانند بدون هیچ محدودیتی از نظر منابع دولتی چنین مبالغی را هزینه کنند، گفت: شرکت‌های خصوصی می‌توانند با توجه به قدرت مالی خود چنین پاداش‌هایی را پرداخت کنند، اما هزینه کردن چنین مبالغی در شرکت‌های خصوصی هم توجیه اقتصادی منطقی ندارد، چرا که ابتدا باید نظر تمامی سهام‌داران آن شرکت را در این خصوص جلب کرد و ممکن است برخی از سهام‌داران با چنین هزینه‌هایی موافقت نکنند.

«تونی بعد از بازی برابر نفت :فغانی نتیجه لیگ را تغییر داد»

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: فغانی سپاهان را از پایین جدول بالا آورد و نتیجه لیگ را تغییر داد.

به گزارش مهر، «تونی اولیویرا» در نشست خبری بعد از بازی برابر نفت که با تاخیر یک ساعتی آغاز شد اظهار داشت: بازی خوبی بود و هواداران عالی از ما حمایت کردند.

وی ادامه داد: یک گل خوردیم ولی زود جبران کردیم و بازی را برگرداندیم سه بر یک جلو افتادیم، بعد از گل سوم که ضدحمله زدیم نتوانستیم به گل برسیم. آن لحظه کلیدی‌ترین موقعیت بازی بود. بعد از آن راه‌های خروجی ما کوتاه شد و نفت از بحران در‌آمد.

تونی با اشاره به این‌که هم نفت و هم تراکتور امروز کشته شدند، افزود: یادتان است که مقابل سپاهان در اصفهان با تراکتور چه کرد، فغانی در آن دیدار نیز یک پنالتی اشتباه برای سپاهان گرفت و بازی را عوض کرد.

toni

وی با تاکید بر این‌که سپاهان در آن بازی با کمک فغانی بالا آمد، گفت: امروز هم فغانی کاری کرد که نتیجه لیگ عوض شود، برخی‌ها به ما کلک زدند.

ناراحتی مردم به خاطر بازی امروز نیست بلکه به خاطر این است که به ما کلک زدند و سپاهان را قهرمان کردند. فغانی باید به اصفهان می‌رفت و در جشن سپاهان شرکت می‌کرد.

«منصوریان :سه تیم تراکتورسازی، سپاهان و نفت قهرمان هستند»

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران گفت: به نظر من هر سه تیم تراکتورسازی، سپاهان و نفت قهرمان هستند چرا که با هم‌دیگر فقط یک امتیاز اختلاف دارند.

به گزارش مهر، «علی‌رضا منصوریان» پس از تساوی برابر تراکتورسازی در جمع خبرنگاران با بیان این‌که حالا می‌‌فهمم که چرا می‌‌گویند بازی کردن در ورزشگاه یادگار امام تبریز لذت دارد، افزود: استقبال تماشاگران از بازی امروز بسیار عالی بود.

وی با بیان این‌که شش، هفت دقیقه آخر بازی کار کثیفی انجام شد و گفتند سپاهان مساوی کرده است، ادامه داد: قبل از بازی به «تونی اولیویرا» گفتم یا شما ما را می‌‌برید یا ما شما را و یکی از تیم‌های نفت یا تراکتور قهرمان می‌‌شود که این‌طور نشد.

منصوریان با بیان این‌که به بازیکنان دو تیم تبریک می‌گویم آنها خیلی خوب بازی کردند، ادامه داد: کاش تراکتور به ما گل چهارم را می‌زد و یا ما به آنها گل چهارم را می‌زدیم.

mansorian

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران در خصوص این‌که چه کسی نتیجه اشتباه را به شما گفت، اظهار داشت: یک نفر دستش را بالا برد و گفت بازی سپاهان مساوی شده است، من کسی را ندیدم. به هر حال به اصفهانی‌ها تبریک می‌گویم.

سرمربی نفت در مورد داوری مسابقه گفت: در مورد داوری اصول اخلاقی را همیشه باید رعایت کرد و این‌که داوری را به نقد نکشیم فغانی بهترین داور آسیاست. هر چند به نظر من با توجه به وقت‌های تلف شده بازی داور می‌توانست سه دقیقه و نیم هم اضافه بگیرد تراکتورسازی فکر می‌کرد قهرمان شده و بازی را مدیریت می‌کرد ما هم تلاش می‌کردیم گل چهارم را بزنیم به عقیده من شش یا هفت دقیقه آخر این بازی دقایق تلخ فوتبال ایران بود که انتقال خبر به شکل تمیزی صورت نگرفت.

مدیر‌کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی:

«از نیمکت تراکتورسازی به بازیکنان اطلاعات اشتباه دادند»

مدیر‌کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی با رد اعلام توقف تیم سپاهان مقابل سایپا از اسکوربورد و بلندگوی ورزشگاه یادگار امام تبریز گفت: از سمت نیمکت تراکتورسازی به بازیکنان اطلاعات اشتباه دادند.

به گزارش مهر، «سیدشروین اسبقیان» در واکنش به این‌که گفته می‌شود در ورزشگاه یادگار امام تبریز اعلام شده بود که بازی تیم‌های سپاهان و سایپا با تساوی خاتمه یافته بود، گفت: چنین چیزی صحت ندارد و نه از اسکوربورد ورزشگاه و نه از بلندگوی استادیوم درباره نتیجه دیدار تیم‌های سپاهان و سایپا اطلاع‌رسانی صورت نگرفته بود.

وی در گفت‌و‌گو با بخش خبری تلویزیون در خصوص خوشحالی عجیب بازیکنان و هواداران تراکتورسازی و اتفاقات پس از آن تاکید کرد: به نظر می‌رسد این موضوع از سمت نیمکت تیم تراکتورسازی به بازیکنان انتقال یافته بوده که اطلاعات غلطی بوده است با این حال ما به دنبال منبع این شایعه هستیم و پس از شناسایی منبع اصلی شایعه، آن را به مردم اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

اتفاقی برای آرام کردن فضا

«چه کسی به تبریزی‌ها اطلاعات اشتباه داد»

بازیکنان تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز بعد از تساوی خانگی مقابل نفت تهران و از دست دادن عنوان قهرمانی به شکل عجیبی شادی کردند. این شادی نشان می‌داد که به بازیکنان و تماشاگران گفته‌اند قهرمان شدید!

44

به گزارش مهر، در پایان دیدار تیم‌های فوتبال تراکتورسازی تبریز و نفت تهران که در ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار شد و با تساوی ۳ بر ۳ خاتمه یافت بازیکنان تیم تراکتورسازی به شکل غیر‌منتظره‌ای دست به شادی زدند.

در حالی که با پایان این بازی تراکتورسازی عنوان قهرمانی را از دست داد و به سپاهان هدیه داد بازیکنان این تیم پیراهن خود را در آوردند و با دویدن در نقاط مختلف زمین به شادمانی پرداختند که کاملن جای تعجب داشت چرا که آنها در آخرین روز جام قهرمانی را از دست دادند.

در این مورد گفته می‌شود بعد از این‌که «آندرانیک تیموریان» از زمین اخراج شد و قهرمانی تراکتورسازی به خطر افتاد، برای جلوگیری از درگیری‌های احتمالی به تماشاگران و بازیکنان اعلام شده که سپاهان برابر سایپا به تساوی رسیده و تراکتورسازی هم با این تساوی قهرمان شده است!

«قطع کانال‌های ارتباطی و انتشار خبر کذب در دقیقه ٨٧»

مدیر‌عامل باشگاه نفت تهران پس از دیدار این تیم برابر تراکتورسازی با بیان این‌که تیمش را قهرمان می‌داند، از پشت پرده اتفاقات عجیب رخ داده پس از پایان بازی سخن گفت.

به گزارش ایسنا، پس از اتمام بازی تراکتورسازی و نفت تهران اتفاق عجیبی در تبریز رخ داد و بازیکنان و هواداران تراکتورسازی به نشانه قهرمانی در لیگ‌برتر به شادی پرداختند.

منصور قنبرزاده در گفت‌وگو با ایسنا درباره علت این اتفاق گفت: اتفاق عجیبی در ورزشگاه رخ داد. ما از طریق تلویزیون از داخل رختکن بازی‌های دیگر را پیگیری می‌کردیم اما از دقیقه ٨٧ شبکه‌های تلویزیونی، رادیویی و حتا شبکه موبایل قطع شد و هیچ راه ارتباطی نداشتیم. در همان لحظات بود که اعلام کردند دیدار سپاهان و سایپا در اصفهان دو بر دو مساوی شده است!

22

وی افزود: همان‌طور که حتمن دیده‌اید در پنج، شش دقیقه آخر بازی بازیکنان تراکتورسازی بازی را نگه می‌داشتند و سعی می‌کردند وقت را تلف کنند. حتا پس از بازی منصوریان به تونی تبریک گفت و مربی تراکتورسازی هم خوشحال به نظر می‌رسید. پس از آن هم بازیکنان و تماشاگران تبریزی برای شادی به زمین ریختند.

قنبرزاده ادامه داد: واقعن باید بررسی شود که چرا این خبر کذب به نیمکت تراکتورسازی، بازیکنان این تیم و سپس تماشاگران انتقال پیدا کرد. معلوم نیست چه کسی به نیمکت تراکتورسازی این خبر را اعلام کرده است و چرا تمام کانال‌های ارتباطی از دقیقه ٨٧ قطع شد و سه چهار دقیقه پس از تمام شدن بازی دوباره وصل شد.

مدیر‌عامل باشگاه نفت تهران در ادامه از وضعیت مبهم بازیکنان و کادر‌فنی تیمش در ورزشگاه یادگار امام سخن گفت: ما اکنون در رختکن هستیم و به ما گفته‌اند که تا شرایط امنی برقرار نشود، نمی‌توانیم خارج شویم. در رختکن هم قفل است و از بیرون خبری نداریم.

قنبرزاده در ادامه درباره بازی تیمش با تراکتورسازی و از دست رفتن قهرمانی گفت: قهرمانی لیگ در دستان نفت و تراکتورسازی بود اما آنها جام را یک لحظه زمین گذاشتند و در همان لحظه سپاهان آن را برداشت. به این تیم تبریک می‌گویم. حتمن خواست خدا بوده است که این اتفاق بیفتد.

وی هم‌چنین از پرداخت پاداش ویژه به بازیکنانش خبر داد و گفت: بازی کردن برابر حدود صد هزار هوادار پرشور و آن شرایط ویژه‌ای که ورزشگاه یادگار امام داشت،‌ سخت بود. بازیکنان ما مردانه جنگیدند و همین‌جا اعلام می‌کنم که از نظر ما آنها قهرمان هستند و به همین دلیل پاداشی را که قول داده بودیم در صورت قهرمانی پرداخت می‌کنیم به آنها می‌دهیم.

«منصوریان: دیدم ناظر فدراسیون به نیمکت تراکتور نتیجه بازی را اشتباه گفت»

«علیرضا منصوریان» تایید کرد که ناظر فدراسیون به نیمکت تراکتورسازی نتیجه بازی سپاهان و سایپا را اشتباه گفته است.

علیرضا منصوریان در گفت‌وگو با سایت برنامه نود تایید کرد که یکی از مسوولان فدراسیون فوتبال به نیمکت تراکتورسازی گفته که بازی سپاهان و سایپا نتیجه‌ای است که با آن تراکتورسازی تبریز قهرمان می‌شود. کارشان کثیف و غیر‌حرفه‌ای بود.

علیرضا منصوریان که زیاد سر حال نبود، صدایش گرفته بود.

«خلیلیان: سپاهان هیچ‌وقت با کلک قهرمان نشده است»

مدیر‌عامل باشگاه سپاهان گفت: سپاهان در مکتب شاهین رشد کرده و هرگز با دوز و کلک قهرمان نشده است.

«مهرزاد خلیلیان» در گفت‌وگو با فارس، درباره قهرمانی و اتفاقاتی که در تبریز رخ داد اظهار داشت: داستان ما مثل همان داستان دعای باران بود که فقط یک نفر با چتر رفته بود. ما دیروز همه چتر به دست بودیم و این‌باور قلبی را داشتیم که می‌توانیم قهرمان باشیم. من می‌دانستم که می‌توانیم سایپا را شکست دهیم و اطمینان داشتم برای ما اتفاقات خاصی رخ می‌دهد که بتوانیم قهرمان شویم.

وی افزود: بیشتر نگرانی من از آن کسانی است که به شعور مردم تبریز توهین کردند و نمی‌دانم چه کسی و با چه نیتی این دروغ را در ورزشگاه یادگار امام پخش کرده بود که بازی ما مساوی شده است. امیدوارم کسی که چنین کاری کرده نیتش خیر بوده باشد اما این را مطمئن باشید که سپاهان در مکتب شاهین بزرگ شده است و انسان‌هایی که در این مکتب رشد کردند حتا در جبهه‌های مقدس نیز حضور داشتند و این باشگاه به هیچ‌وجه اهل دوز و کلک و دودوزه‌بازی نبوده و هیچ‌گاه به لطف داوری و داستان‌های پشت‌پرده به قهرمانی نرسیده است و همیشه با زحمت خودمان توانسته‌ایم به قهرمانی برسیم و خوشحالیم که یک‌بار دیگر توانستیم این شایستگی را به اثبات برسانیم.

khalilian

خلیلیان تاکید کرد: ما برای همه تیم‌های دیگر هم  ارزش قائلیم و به آنها احترام می‌گذاریم به خصوص برای نفت تهران و تراکتورسازی. نفتی‌ها برای خود ما به لحاظ رفتار مدیریتی و فنی الگو هستند و تراکتورسازی‌ها هم که با ما خواهر‌خوانده‌اند و ما خودمان را تبریزی می‌دانیم و آنها هم خودشان را اصفهانی اما به هر حال گاهی شانس هم دخیل است و فوتبال مثل زندگی پر از هیجانات زیاد است.

خلیلیان در پاسخ به این سوال که به دلیل اتفاقات رخ داده در تبریز خیلی از هواداران تراکتور و شاید افراد  دیگر قهرمانی سپاهان را لوس‌شده بدانند عنوان کرد: من یک مثالی می‌زنم. اگر تعداد زیادی از مدیران ما در رده‌های ملی از خوزستان یا خراسان باشند. اگر مثلن اتفاقی در مسجد سلیمان رخ دهد ما باید یقه مدیران ملی خود را بگیریم. این حرف‌ها دیگر نخ‌نما شده است و دوره این صحبت‌های لمپنیزم و زشت گذشته. این صحبت‌ها برای آن 8 سال سیاه بود. ما نباید به این دروغ‌ها دامن بزنیم. بهترین سیاست صداقت است. ما نباید به این حواشی نه چندان زیبا و زشت توجه کنیم. آقای «تا» اصلن در تهران درس خوانده است و دیگر تهرانی به حساب می‌آید. اصلن کار تاج چه ربطی به تصمیمات فدراسیون فوتبال دارد. او در سازمان لیگ فعالیت می‌کند اما داوران توسط فدراسیون فوتبال انتخاب می‌شوند.

خلیلیان ادامه داد: اگر قرا ربود که قهرمانی از قبل مشخص شده باشد چرا تمام سیستم جشن قهرمانی و امکانات خوب به تبریز برده شده بود. دیروز تمام امکانات جشن قهرمانی که در اصفهان بود برای دست سوم بود حتا خود آقای «کفاشیان» به تبریز رفته بود و حتا شب قبل از بازی تاج به تبریز رفته بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا جام قهرمانی که به سپاهان داده شد اصل بود یا خیر؟ گفت: نمی‌دانم که اصل بود یا نه ولی این‌که قهرمانی سپاهان از قبل تعیین شده بود جزو تفکرات بچه‌گانه و حتا مرموزانه و شیطانی باشد بهتر است که دوستان ما در باشگاه تراکتورسازی و هواداران این تیم با واقعیت کنار بیایند. من همیشه گفتم که سپاهان و تراکتورسازی شکست نمی‌خورند. شکست برای مردان بزرگ است. تراکتورسازی باید این اتفاقات را در خودش حل کند و اگر می‌خواهد در آسیا قهرمان شود از این شکست پلی برای پیروزی بسازد. بهتر است گه دیگر به تاج هجمه وارد نشود. او یک فرد خدوم است. او به خاطر لیگ سکته کرده و برای این‌که بتواند حق لیگ را از صدا‌و‌سیما بگیرد به جنگ رفته است. این‌که خود ما بازی سه بر یک جلو را 3-3 می‌کنیم نباید به گردن دیگران بیندازیم.

«پرسپولیس پس از نوزده سال برنده هر دو دربی فصل شد»

با دو پاس گل «هادی نوروزی» در دربی رفت و برگشت، پرسپولیس پس از نوزده سال فاتح هر دو بازی فصل در دربی‌ها شد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، تیم فوتبال پرسپولیس در فصلی که روز جمعه به پایان رسید، در هر دو بازی رفت و برگشت موفق به شکست استقلال شد و خاطره‌ای شیرین را برای هوادارانش بر جای گذاشت.

perspolis

پیش از این پرسپولیس نوزده سال پیش و در لیگ سال ١٣٧۵ با برتری یک بر صفر و سه بر صفر مقابل استقلال در هر دو بازی رفت و برگشت مقابل رقیب دیرینه خود به برتری دست یافته بود و این اتفاق در فصل جاری در حالی تکرار شد که پاس گل‌های پیروزی بخش پرسپولیس در هر دو دربی رفت و برگشت را هادی نوروزی ارسال کرد تا امید «امید عالیشاه» در بازی رفت و «علی علیپور» در بازی برگشت با باز کردن دروازه رقیب سنتی، فاتح دربی شده باشد.

نوروزی در دیگر دربی‌ها نیز پاس گل داده و سه بار دروازه تیم استقلال را در دربی‌ها باز کرده است. گل امید عالیشاه و علی علیپور در دو دربی رفت و برگشت تا حدودی شبیه هم بود و هادی نوروزی با ارسال‌های مشابه زمینه‌ساز شکست استقلال شد.

«ادعاهای ذوالفقاری علیه بهروان، فغانی و فدراسیون»

سرپرست تیم فوتبال تراکتورسازی با بیان این‌که «آنتونیو» (پسر سرمربی و عضو کادر‌فنی تیم تراکتورسازی) به نیمکت تیم خبر تساوی را اعلام کرد، گفت: آنتونیو به ما گفت بازی سپاهان و سایپا مساوی شده و البته ظاهرن یک نفر از مسوولان برگزاری به او چنین خبری را داده بود.

«ایوب ذوالفقاری» در گفت‌و‌گو با ایسنا، درباره مساله اعلام خبر تساوی سپاهان و سایپا در ورزشگاه یادگار امام تبریز، اظهار کرد: بعد از اخراج آنتونیو، او به هم‌راه آقای «شهریاری» مسوول روابط‌عمومی تراکتور به روی سکوها رفت. در اواخر بازی بود که آنتونیو با دستش به من اعلام کرد که بازی سپاهان و سایپا با تساوی دو بر دو به پایان رسیده است. در همان زمان ظاهرن اینترنت ورزشگاه را هم قطع کرده بودند. گویا یک نفر از مسوولان برگزاری به او گفته بوده که بازی دو بر دو تمام شده است. ما هم فکر کردیم که قهرمان شده‌ایم و بعد از آن بازیکنان ما خوشحالی کردند.

وی در واکنش به صحبت‌های آقای «بهروان» مبنی بر این‌که تماشاگران تراکتور تخلف کرده‌اند و باید جریمه شوند، گفت: کدام جریمه؟ بالاتر از گرفتن قهرمانی مگر جریمه‌ای داریم. از هیچ جریمه‌ای نمی‌ترسیم. اگر بخواهند جریمه کنند باید کل فدراسیون را جریمه کنند. سر تراکتور را در این فصل بریدند.

zolfaghari

ذوالفقاری گفت: در صحنه‌ای که «آندرانیک تیموریان» را اخراج کردند، او مستحق اخراج نبود. کارت زرد اولی هم که آقای «فغانی» به او داد، اشتباه بود. هفته بیست و پنجم لیگ‌برتر در بازی با سپاهان حق ما را گرفتند. در بازی پرسپولیس و سپاهان هم به نفع سپاهان سوت زدند. بازی راه‌آهن و سپاهان هم که «فرهاد کاظمی» گفته بود بازی را می‌بریم، با سه گل بازنده شدند. معلوم است که می‌خواستند سپاهان قهرمان شود.

سرپرست تیم فوتبال تراکتورسازی با اعتراض به داوری فغانی گفت: چیدمان داوری این بازی بسیار بد بود. چرا آقای «ترکی» را برای این بازی انتخاب نکردند؟ چرا باید ترکی سه‌ بار برای استقلال قضاوت کند و برای ما قضاوتی را انجام ندهد. فغانی بارها نشان داده که به ضرر تراکتور سوت می‌زند. فغانی پنالتی چهارم ما را ندید.

وی اظهار کرد: بهروان قبل از اتمام بازی ورزشگاه را ترک کرده بود و در هنگام اتمام بازی در ورزشگاه نبود.

مطالب مرتبط

از آشنایی با مالک ایرانی یک چهارم آرسنال تا تکذیب استعفای کی‌روش

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , ,