Saturday, 18 July 2015
26 September 2020
با وجود عمل‌کرد بسیار ضعیف

«تداوم تولید هواپیمای ایران ١۴٠ که اجازه پرواز ندارد»

2015 May 18

خبر / رادیو کوچه

 

پس از این‌که به دلیل ایجاد نقص فنی در تمامی هواپیماهای ایران ١۴٠ تولید شده در ایران و سقوط یک فروند از این هواپیماها در مردادماه سال گذشته، که باعث شد «حسن روحانی» رییس جمهوری ایران، پرواز آن‌ها را به تعلیق درآورد، مدیرعامل «هسا» اعلام کرده تولید این هواپیما همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری «ایسنا»، روز دوشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ماه در این رابطه گزارش داده است، تولید ایران ١۴٠ که با استفاده از طرح آنتونوف ١۴٠ روسی در اواسط دهه ٨٠ به مرحله اجرایی رسید و حتا وزیر راه وقت از آن به عنوان هواپیمایی که می‌تواند در آینده‌ای نزدیک جای فوکر ١٠٠ را بگیرد یاد کرد، پس از سال‌ها و با وجود ثبت عمل‌کردی که تقریبن تمام ابعاد آن منفی بوده است، همچنان ادامه دارد.

این هواپیما که در همان روزهای ابتدایی و در زمان یک پرواز آموزشی نخستین سانحه خود را رقم زد، پس از سال‌ها پرواز سرانجام در اواسط مردادماه سال ٩٣ برای همیشه به آشیان بازگشت تا سازمان هواپیمایی ایران برای سرنوشت بقیه هواپیماهای ایران ١۴٠ باقی مانده تصمیم‌گیری کند. با وجود آن‌که بسیاری از این هواپیماها به دلیل ثبت نقص فنی و نبود قطعات لازم عملن از چرخه خارج شده بودند.

140

بنابه گزارش «ایسنا»، حالا با گذشت چند ماه از آن حادثه که البته هنوز ابعاد و دلایل اصلی آن از سوی سازمان هواپیمایی ایران اعلام نشده، مدیرعامل شرکت هسا اعلام کرده است این هواپیما که اجازه پرواز ندارد، همچنان در خط تولید باقی مانده و فرآیند تولیدی آن متوقف نشده است.

براساس این گزارش، طبق اعلام سیرتی، هرچند هنوز هیچ برنامه‌ای برای بازگشت این هواپیما به ناوگان هوایی ایران مطرح نیست، اما در حال حاضر مشکلی برای ادامه تولید آن به چشم نمی‌خورد.

این در حالی است که عمل‌کرد بسیار ضعیف ایران ١۴٠ باعث شده بود در روزهای پس از سقوط، بعضی از مسئولان تلاش کنند نام آنتونوف ١۴٠ را به جای این هواپیمای داخلی مطرح کنند تا حداقل بخشی از بار رسانه‌ای ایجاد شده علیه این هواپیما فروکش کند.

در کنار این موضوع نقطه نگران کننده دیگر موجود در صحبت‌های مدیرعامل هسا مربوط به تولید یک هواپیمای مسافرتی دیگر در ایران است. هرچند این خبر در ظاهر امر مثبت به نظر می‌رسد، اما با توجه به عمل‌کرد نه چندان مطلوب هواپیمای ایران ١۴٠ در سال‌های گذشته این خطر را یادآوری می‌کند که در صورت استفاده تبلیغاتی از ساخت این هواپیماها و فراهم نشدن تمام مقدمات فنی لازم برای حفظ امنیت پرواز آن‌ها، شاید بار دیگر فاجعه‌هایی در پیش باشد.

البته صحبت‌های سیرتی مبنی بر اینکه در پروژه جدید به جای مشاوران روسی، مشاورانی از دیگر کشورها حضور دارند، قدری فضا را مثبت‌تر می‌کند، اما همچنان تا قبل از اینکه این هواپیمای جدید که هنوز نام آن نیز نهایی نشده است، از نظر فنی و ایمنی تایید نشود،‌ شاید استفاده غیرمنطقی از آن‌ها نتایجی را به بار آورد که ایران ١۴٠ در سال‌های گذشته آن را به وجود آورده است.

مطالب مرتبط

پرونده سقوط هواپیمای ایران ١۴٠ پس از سه‌ماه بسته می‌شود

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,