Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
هدایتی مبلغ دقیق بدهی‌اش را اعلام کرد

«استیل‌آذین بیست و یک هزار میلیارد سرمایه اسمی دارد»

2015 May 18

گزارش / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«حسین هدایتی» در کنفرانس خبری امروز (دوشنبه) خود با تشکر از حضور رسانه‌ها و حضور «امیر عابدینی» در این نشست گفت: بعد از یازده سال خدمت در ورزش کشور به خصوص فوتبال چند ماهی است که درگیر مزایده باشگاه پرسپولیس هستیم و به خاطر مردم و پیشکسوتان این باشگاه با شخصیت حقیقی شرکت استیل‌آذین ایرانیان، سهامی عام در این مزایده حضور یافتیم.

به گزارش تسنیم، وی افزود: هر فردی یک شخصیت حقیقی و یک شخصیت حقوقی دارد و ما به عنوان شخصیت حقوقی در مزایده شرکت کردیم. در مزایده قانونی که ٩ اردیبهشت‌ماه برگزار شد پاکت‌ها باز شده بود که خبرنگاران نیز در این جلسه حضور داشتند. پس از این جلسه عدد زیبای ما برای خرید باشگاه پرسپولیس مشخص شد. در قانون مزایده گفته بودند کسی که وجه سپرده خود را پیش از مزایده پرداخت نکرده باشد در مزایده شرکت داده نمی‌شود و نباید عدد دیگر شرکت کنندگان خوانده می‌شد. در آن مزایده به جز شرکت استیل‌آذین به لحاظ قانونی شرکت دیگری وجود داشته و ما برنده مزایده شدیم که آقایان وارد اهلیت شدند.

مالک شرکت استیل‌آذین ایرانیان یادآور شد: اگر دولت اراده واقعی برای خصوصی‌سازی دارد مانند ده‌ها شرکتی که سالانه به بخش خصوصی واگذار می‌کند این باشگاه‌ها را نیز باید واگذار کند. حالا که در ورزش ما درآمدزایی وجود ندارد و برگزاری مزایده اتفاق افتاده همه باید به این موضوع توجهی ویژه داشته باشند.

hedaiati

هدایتی عنوان کرد: شرکت استیل‌آذین برندی است که ٣۵ سال قدمت دارد و من از سن ١۶ سالگی که در دبیرستان بودم کارخانه‌داری می‌کنم. پس از آن به سپاه قدس رفتم و به جبهه اعزام شدم. بعد از پایان جبهه نیز دوباره بازگشتم و به فعالیت‌های اقتصادی خودم تا سال ٨٢ ادامه دادم که پس از آن وارد عرصه ورزش شدیم. موقعیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ما کاملن مشخص است و شرکت استیل‌آذین ایرانیان با بیست و یک هزار میلیارد سرمایه اسمی نشان می‌دهد که چه دارایی دارد. با مصوبه مجمع و حسابرس شرکت نیز استیل‌آذین ایرانیان وارد فرابورس شده و در حال بررسی است که احتمالن سرمایه اسمی ما به هشتاد و دو هزار میلیارد تومان برسد.

وی با اشاره به مشخص شدن اهلیت شرکت کنندگان در مزایده گفت: اهلیت از ٣ منظر باید بررسی می‌شد که به لحاظ امنیتی و عدم سو‌پیشینه خوشبختانه مشکلی نداشتیم، اما اعلام کردند به سیستم بانکی کشور بدهکار هستیم. ابتدا گفتند شرکت استیل‌آذین ایرانیان بدهکار است که این موضوع رد شد، سپس سهامداران را بدهکار کردند که باز هم این موضوع صحت نداشت و بعد از دو هفته اعلام کردند که پدر سهامداران بدهکار هستند و نام حسین هدایتی دولابی را به عنوان بدهکار معرفی کردند.

رییس پیشین هیات‌مدیره پرسپولیس افزود: سازمان خصوصی‌سازی باید استعلامش را از بانک مرکزی می‌گرفت که این استعلام مربوط به شرکت و اعضای هیات‌رییسه است، در قانون تجارت حتا استعلام سهامداران نیز نباید گرفته شود اما این استعلام گرفته شد که باز هم هیچ‌کس بدهکاری نداشت.

مالک شرکت استیل‌آذین ایرانیان با بیان این‌ موضوع که اخیرن مطلع شدیم که حسین هدایتی دولابی متقاضی خرید باشگاه پرسپولیس به بانک مرکزی بدهی جاری دارد، در استعلام بانک مرکزی اعلام شده است خاطرنشان کرد: من بدهی بانکی دارم و اکنون برای اولین بار باید اعلام کنم صد و سی و یک میلیارد و چهار‌صد میلیون تومان بدهکار هستم، اما این بدهی معوقه نیست و بدهی جاری است. این استعلام بیشتر شبیه به شب‌نامه‌های دهه ۶٠ است و در حالی که باید استعلام شرکت استیل‌آذین گرفته می‌شد اما چنین نامه‌ای را مطرح کرده‌اند. اخیرن نیز دو جدول از سوی بانک مرکزی به ما نشان داده شده که مقابل بدهی شرکت استیل‌آذین و سهامداران آن عدد صفر نوشته شده است.

hedaiati

مالک شرکت استیل‌آذین ایرانیان خاطرنشان کرد: بدهی حسین هدایتی در این جدول به بانک اقتصاد نوین است که مقابل آن سیزده میلیارد و هشت‌صد میلیون تومان نوشته شده و این موضوع برای کسی که کار اقتصادی می‌کند عجیب نیست و یک فرد اقتصادی که کاسبی می‌کند نیاز به وام دارد. این وام هم توسط من گرفته نشده بلکه من برجی را در فرمانیه خریداری کردم که این وام روی آن ساختمان بوده و به نام من ثبت شده است؛ پس بدهی سیزده میلیارد و هشت‌صد میلیون تومانی به شبکه بانکی کشور به صورت جاری بوده و این بدهی نیز تا تیرماه تسویه خواهد شد و مدارک آن را ارایه خواهیم کرد. در این جدول استعلامی هم از فرزند من به نام «علی‌اکبر هدایتی دولابی» گرفته شده که مقابل بدهی او نیز عدد صفر نوشته شده است.

هدایتی با اشاره به جلسه‌ای که با معاونان بانک مرکزی داشته است گفت: در جلسه با معاونان بانک مرکزی آقایان اعلام کردند که نه من و شرکت استیل‌آذین بدهی معوقه نداریم، من به آنها گفتم پس چرا این موضوع را اعلام نکرده‌اید که می‌گویند اگر از ما پرسیده شود این موضوع را اعلام خواهیم کرد.

وی یادآور شد: در استعلام‌ها ٣ شرکت استیل‌آذین ایرانیان، کشت و صنعت نارون و خاور آذین به ثبت رسیده که در شرکت کشت و صنعت نارون، بدهی نه میلیارد و سی‌صد میلیونی وجود دارد که این شرکت برای برادر من است. من پیش از این در این شرکت سهامدار بودم اما مدت‌هاست نام من از بین سهامداران حذف شده و دیگر عضو سهامداران این شرکت نیستم، ضمن این‌که این بدهی نیز تسویه شده و مدارک آن نیز ارایه شده است اما می‌گویند بدهی این شرکت نیز به بنده مربوط می‌شود.

مالک شرکت استیل‌آذین ایرانیان در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا بدهکار هستید گفت: سیزده میلیارد و هشت‌صد میلیون تومانی که اشاره شده شخص هدایتی بدهکار است، بدهکاری جاری است که خیلی از مردم دارند یعنی وامی برای خرید ماشین یا ملک گرفته‌اند که بدهکار هستند. این بدهی، بدهکاری معوقه نیست پس من بدهکار نیستم.

هدایتی اضافه کرد: آقایان شایعه کردند اسم فرزندانم را از هیات‌مدیره خارج کرده است. پسر من «احمد هدایتی» ۴ سال پیش در سال ٩٠ سهامدار شرکت بوده پس یکی دو روز نیست که وارد شرکت استیل‌آذین شده است. گفتند که هدایتی در دو،سه شرکت سهام گرفته. رفتیم ثابت کردیم که آن شرکت‌هایی که مد‌نظر آنها بوده برادرم در آنها سهامدار بوده است. در ضمن در قانون تجارت از سهامداران و اعضای هیات‌مدیره استعلام نمی‌گیرند. شایعاتی درست کردند که هدایتی ملک پدری‌اش را برای فروش گذاشته؛ فروش ملک نشان‌دهنده قدرت کسی است نه بدهکار بودن. من اگر بدهکار باشم و ملکم را بفروشم بهتر از این است که بروم قاضی و وکیل ببینم تا بدهی‌ها را به تعویق بیندازم.

hedaiati

هدایتی افزود: ما ۵ استیل‌آذین داریم، یکی سهامی خاص است، یکی شرکت ورزشی است و یکی شرکت نیروگاه استیل‌آذین است که همه آنها با هم فرق دارند. در بعضی‌ها سهامدار هستم و در بعضی‌ها نیستم. آن دو شرکت بدهکار که به آن اشاره شده در استیل‌آذین ایرانیان نه حضور معنوی دارم و نه فیزیکی. کسی که ٣٣ سال پیش فوت شده قطعن تاکنون ملکش بین وراث تقسیم شده است. خانه پدری ما در دولاب است نه فرمانیه. گفتند منزل پدری هدایتی حراج شده است. آن آگهی که رسانه‌ای شد صحت دارد من از بانک خواهش کردم بابت بدهی‌ام آن ملک را بردارد که بانک آگهی کرد پولش را بردارد که فروخته شد و از بدهی من بیشتر بود و مابقی را به من برگرداندند. منزل پدری من در دولاب است که مادرم هم‌چنان در آن‌جا زندگی می‌کند و حاضر نیستم به شمیران بیاید.

وی گفت: ما دو اقدام کردیم؛‌ یکی شکایت به دیوان عدالت اداری برای احقاق حق شرکت استیل‌آذین ایرانیان و دوم این‌که با توجه به احترام قانون و این‌که ما سرباز این خاک و بوم هستیم در مزایده چهارم با بالاترین قیمت شرکت کردیم. درخواستمان این است که آقایان دقت کنند که رقبای ما آیا اهلیت و صلاحیتشان تایید می‌شود؟ دوستانی که امروز شنیدیم آنها هم در مزایده شرکت کردند قانون در موردشان رعایت می‌شود؟ ببینید در مورد آنها هم استعلام می‌شود؟

مالک باشگاه استیل‌آذین تصریح کرد: آقایان شایعه کرده‌اند که ما حقوق کارگرانمان را هم نداده‌ایم در صورتی که حقوق کارگرانمان سی‌ام به سی‌ام پرداخت می‌شود، حتا به سی و یکم هم نمی‌رسد این جنگ رسانه‌ای مردانه نیست. با این تفاسیر ما بر حسب تکلیف آمدیم و رفیق نیمه‌راه نیستیم و من به مردم قول دادم که این تیم را بگیریم. اگر آقایان دوباره گفتند صلاحیت ندارید قضاوت را به خدا و مردم واگذار می‌کنیم.

هدایتی گفت: حتا حاضر شدیم در مزایده چهارم شرکت کنیم تا حسن‌نیت‌مان را نشان دهیم بلکه حق به حق‌دار برسد، اما اگر تخلف ببینیم آن احکام را که از محاکم قضایی گرفتیم به کار می‌گیریم. به هیچ عنوان حاضر به اجاره شراکت در پرسپولیس نیستم و فقط خریدارش هستم.

وی در مورد اقدام برخی از نمایندگان مجلس برای جمع‌آوری امضا و اجرای طرح دو فوریتی برای جلوگیری از برگزاری مزایده چهارم واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: ما تابع قانون هستیم اما همین نمایندگان واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی را مصوب کردند و خواستند که این روند واگذاری انجام شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,