Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
در شهرهای آدنا و مرسین

«گالری / انفجار در دفاتر حزب دمکراتیک خلق‌ها در ترکیه»

2015 May 19

گزارش / رادیو کوچه

 

صبح روز دوشنبه هجدهم ماه می، یک بمب در دفتر نمایندگی حزب دموکرتیک خلق‌ها بزرگترین حزب قانونی کردها در ترکیه، در شهر ‫‏مرسین منفجر شد که بر اثر این انفجار ۶ عضو حزب دموکرتیک خلق‌ها «HDP» مجروح شدند.

این بمب ساعاتی پیش از متینگ انتخاباتی حزب دموکراتیک خلق‌ها که قرار بود با حضور صلاح‌الدین دمیرتاش برگزار شود، منفجر شد.

بنابه گفته «دیدار گول» رییس دفتر نمایندگی این حزب در مرسین، این بمب در یک گلدان گل جاسازی شده و روز گذشته توسط فردی ناشناس به دفتر حزب هدیه شده بود.

«دیدار گول» در گفت‌گویی با خبرگزاری دجله، هدف عاملین این انفجار را ایجاد رعب و وحشت در میان هواداران و اعضای حزب دمکراتیک خلق‌ها عنوان کرده و گفته است:  تحقیقات پلیس و حزب HDP در خصوص این انفجار آغاز شده است.

همچنین روز دوشنبه در انفجاری دیگر در شهر آدنا نیز در ساختمان حزب دمکراتیک خلق‌ها یک پاکت حاوی مواد انفجاری، منفجر شد که به گزارش وب‌سایت روزنامه ترف ترکیه، باعث تخریب گسترده دفتر این حزب و زخمی شدن چهار نفر از جمله ٣ تن از اعضای حزب دمکراتیک خلق‌ها شد.

بنابه گزارش روزنامه «حریت» ترکیه، دست‌اندرکاران حزب دمکراتیک خلق‌ها این پاکت را که شک کرده بودند ابزار جاسوسی در آن قرار داده باشند به بالکون ساختمان پرت کرده‌اند که تنها پس از ٣٠ ثانیه منفجر شده است.

از زمان آغاز رقابت‌های انتخاباتی پارلمان ترکیه چندین دفتر حزب دمکراتیک خلق‌ها، و میتینگ‌های انتخاباتی و اعضای این حزب هدف گروه‌های ملی‌گرا و نیروهای پلیس ترکیه قرار گرفته است.

عکس‌ها: شبکه‌های اجتماعی

 

hdp10

hdp2

hdp3

hdp4

hdp5

hdp6

hdp7

hdp8

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , , , , ,