Saturday, 18 July 2015
29 November 2020
در پارکینگ وزارت دادگستری

«در حمله انتحاری نزدیک ارگ ریاست جمهوری افغانستان ۴ نفر کشته شدند»

2015 May 20

خبر / رادیو کوچه

 

بر اثر یک انفجار انتحاری در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری و در پارکینگ وزارت دادگستری افغانستان، در روز سه‌شنبه نوزدهم ماه می، چهار نفر کشته و ٢۴ چهار نفر نیز زخمی شدند.

بنابه گفته «صدیق صدیقی» سخن‌گوی وزارت کشور افغانستان، در این حمله انتحاری که همه قربانیان آن غیرنظامییان بوده‌اند، یک زن و سه مرد کشته شده‌اند.

شبکه خبری «بی‌بی‌سی» به نقل از یک گزارش‌گر که در جریان انفجار در داخل این وزارت بوده، نوشته است که انفجار در زمان خروج کارمندان وزارت دادگستری رخ داده است.

22

وزارت دادگستری (عدلیه) افغانستان در ۱۰۰ متری کاخ (ارگ) ریاست جمهوری واقع است و ساختمان‌های بانک مرکزی، وزارت دارایی (مالیه)، وزارت اطلاعات و فرهنگ و وزارت مخابرات افغانستان در همین محل قرار دارد.

به گفته شاهدان عینی یک خودرو با سرعت زیاد وارد این پارکینگ شده و بعد انفجار رخ داده است. از تلفات و خسارات احتمالی تاکنون گزارشی در دست نیست.

«ذبیح‌اله مجاهد»، سخن‌گوی طالبان مسئولیت این حمله انتحاری را به عهده گرفته و در صفحه تویتر خود نوشته است: در این حمله تعداد زیادی کارمندان بلندرتبه و پایین رتبه وزارت عدلیه اداره کابل کشته و زخمی شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,