Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
وزارت خدمات و امور اجتماعی عربستان

«دولت عربستان برای قطع گردن و دست و پای مجرمان جلاد استخدام می‌کند»

2015 May 20

خبر / رادیو کوچه

 

وزارت خدمات و امور اجتماعی عربستان در پایگاه اینترنتی خود با انتشار یک آگهی اعلام کرده است هشت جلاد استخدام می‌کند.

بنابه آگهی وزارت خدمات و امور اجتماعی عربستان، شرایط استخدام شدن‌ برای جلادی چندان دشوار نیست و به تجربه کاری خاص یا مهارت‌های شغلی ویژه‌ای به عنوان پیش‌شرط استخدام متقاضی اشاره نشده است.

در این آگهی همچنین به میزان دست‌مزد نیز نیز اشاره‌ای نشده و مخاطب آن، مردانی هستند که قرار است احکام اعدام و مجازات شهروندانی را که مرتکب دزدی شده‌اند، اجرا کنند.

jalad

در آگهی استخدام گفته شده است، از کاندیداهای موفق انتظار خواهد رفت علاوه بر گردن زدن، قطع دست و پا را نیز که دادگاه‌ها دستور می‌دهند انجام دهند. قطع یک یا هر دو دست مجازات دزدی در عربستان است. جرائم دیگر، از جمله قاچاق مواد مخدر، تجاوز جنسی، قتل، ارتداد و سرقت مسلحانه با مجازات مرگ دارد.

خبرگزاری فرانسه، روز سه‌شنبه نوزدهم می، در این رابطه گزارش داده است که وزارت خدمات و امور اجتماعی عربستان در آگهی استخدام خود برای متقاضیان جلادی گفته است، متقاضیان لازم نیست صلاحیت‌های خاص داشته باشند و از امتحانات ورودی معمول مستثنا خواهند بود.

این اقدام عربستان سعودی پس از آن صورت می‌گیرد که اعلام شد، تعداد کسانی که از آغاز سال جاری میلادی در عربستان گردن زده شده‌اند به اندازه کل سال گذشته میلادی بوده است.

تمام اعدام ها در ملاء عام اجرا می‌شود و ویدیوی آن، علی‌رغم ممنوعیت فیلمبرداری، گاهی در اینترنت منتشر می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,