شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
25 August 2016
پس از دو هفته تنش

«یک پیشمرگ حزب دمکرات کردستان ایران در درگیری با پ‌ک‌ک کشته شد»

۱۳۹۴ خرداد ۰۳

خبر / رادیو کوچه

 

صبح روز یک‌شنبه بیست و چهارم ماه می، پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان ایران مورد حمله نظامی گریلاهای حزب کارگران کردستان قرار گرفتند.

وب‌سایت رسمی حزب دمکرات کردستان ایران، «کوردستان میدیا» گزارش داده است، صبح روز یک‌شنبه، بیست و چهارم می، نیروهای نظامی وابسته به حزب کارگران کردستان، تعدادی از پیشمرگه‌های حزب دمکرات کردستان ایران را مورد حمله قرار دادند.

بنابه به این گزارش، یکی از مسئولین نظامی حزب دمکرات کردستان ایران، که در منطقه مذکور حاضر بوده، صحت کشته شدن یک تن از پیشمرگه‌های این حزب و زخمی شدن یک نفر دیگر را تایید کرده است.

demokrat

در واکنش به اعزام نیروهای پیشمرگه حزب دمکرات کردستان ایران به نقاط مرزی، حزب کارگران کردستان، «پ‌ک‌ک»، ضمن ابراز نارضایتی از این اقدام اعلام کرده بود که تحرکات حزب دمکرات در این مناطق نیاز به کسب اجازه از آنان دارد.

پیش‌تر حزب دمکرات اعلام کرده بود که گروهی از پیشمرگه‌های این حزب از سوی نیروهای «پ‌ک‌ک» مورد محاصره قرار گرفته‌اند و از آن‌ها خواسته شده که منطقه را ترک کنند. حزب دمکرات کردستان ایران نیز به صورت رسمی، حزب کارگران کردستان را به خویشتنداری و تعامل دعوت نموده بود.

قرار است به زودی، دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران، در رابطه با حضور پیشمرگه‌های این حزب در مناطق تحت کنترل حزب کارگران کردستان و مسائل روی داده در مرزهای کردستان بیانیه‌ای صادر کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,