Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
پناهندگی خبرنگاران ایرانی

«مجری شبکه خبر ایران به آمریکا پناهنده شد»

2015 May 24

خبر / رادیو کوچه

 

«هادی زنوزی اصل» از مجریان سابق شبکه خبر تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی ایران و رییس کل روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در دولت محمود احمدی‌نژاد، به آمریکا پناهنده شده است.

«ایسنام خبرگزاری دانشجویان ایران، روز یک‌شنبه سوم خرداد ماه، گزارش داده است، «هادی زنوزی اصل»، پس از مدت‌ها غیبت در رسانه‌های داخلی و شایعاتی که درباره او به گوش می‌رسید، سرانجام صبح چهارشنبه بیستم می ٢٠١۵ در یک رادیوی فارسی‌زبان در ایالت کالیفرنیا در آمریکا روی آنتن رفت.

بنابه این گزارش، «هادی زنوزی» در هفته‌های گذشته چند بخش خبری کوتاه برای برنامه‌ای با نام اتاق خبر در یک رادیوی فارسی‌زبان ایالت کالیفرنیا در آمریکا اجرا کرده بود اما از صبح چهارشنبه بیستم ماه می ٢٠١۵ میلادی اجرای بخش خبر بامدادی این موسسه رادیویی را به صورت موقت به عهده گرفت.

znozi

«زنوزی اصل» که از اولین مجریان شبکه خبر بود، چندی پیش با انتشار تصویر طنز‌آمیزی در رسانه‌های اجتماعی، «شبکه خبر» ایران را «شبکه بی‌خبر» خوانده بود که صدای مردم مظلوم اروپا و آمریکاست.

پیش از این نیز در فروردین‌ماه سال جاری خورشیدی، «امیرحسین متقی» یکی از خبرنگاران ارشد خبرگزاری ایسکانیوز که برای پوشش خبری مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای عضو گروه ۵+١ به سوئیس سفر کرده بود، از این کشور درخواست پناهندگی کرد.

همچنین تنها به فاصله چند روز پس از «امیرحسین متقی» سردبیر سایت ایسکا نیوز، «پیام یونسی پور»، معاون سردبیر نشریه ایران ورزشی نیز در اتریش درخواست پناهندگی کرد.

بیشتر بخوانید

خبرنگار اعزامی همراه تیم ملی فوتبال ایران، درخواست پناهندگی کرد

درخواست پناهندگی روزنامه‌نگار اعزامی برای پوشش مذاکرات اتمی در لوزان

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,