Saturday, 18 July 2015
25 May 2020
ذوب شدن آسفالت خیابان‌ها در دهلی

«گرمای هوا در هند منجر به مرگ دست کم ٨٠٠ نفر شد»

2015 May 26

خبر / رادیو کوچه

 

موج گرمای شدیدی در دو ایالت «آندراپرادش» و «تلانگانا» در هند، که حداکثر دما به ۴٨ درجه سانتی‌گراد رسیده، این کشور را با وضعیتی بحرانی مواجه کرده و تاکنون در این موج گرما، در سراسر هند، دست‌کم ٨٠٠ نفر جان باخته‌اند.

خبرگزاری «فرانسه» روز سه‌شنبه بیست و ششم ماه می گزارش داده است، مقامات ایالت‌های «آندراپرادش» و «تلانگانا» در هند نسبت به گرمتر شدن دمای هوا هشدار داده و از مردم خواسته‌اند در خانه‌های خود بمانند و آب زیاد مصرف کنند.

به گفته مسئولان ایالت‌های «آندراپرادش» و «تلانگانا»، بیش‌تر جان باختگان از کارگران و کسانی هستند که در زیر آفتاب ساعات طولانی مشغول به کار بوده‌اند.

22

همچنین در دهلی نو پایتخت این کشور نیز دمای هوا از مرز ۴۵ درجه گذشته و قطع برق را در پی داشته که بنابه برخی گزارش‌ها، گرما در دهلی نو، آسفالت خیابان را نیز ذوب کرده است.

در رابطه با آمار کسانی که جان خود را در این گرمای کم‌سابقه در هند از دست داده‌اند، خبرگزاری «فرانسه» اعلام کرده است دست‌کم ۸۰۰ نفر در سراسر هند جان‌باخته‌اند و خبرگزاری «آلمان» شمار درگذشتگان را دست‌کم ۷۵۰ نفر اعلام کرده است.

به دنبال این وضعیت بحرانی در هند بیمارستان‌ها به حالت آماده‌باش درآمده و مسئولان از مردم خواسته‌اند تا در خانه‌هایشان بمانند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,