Saturday, 18 July 2015
16 December 2019
به جرم سرقت‌مسلحانه

«سه نفر در ملاءعام در مشهد اعدام شدند»

2015 May 27

خبر / رادیو کوچه

 

روز چهارشنبه ششم خرداد ماه سه نفر در مشهد که یکی از آن‌ها ۳۸ ساله و دو نفر دیگر ۲۷ ساله بودند در ملاء‌عام  به دار آویخته شدند.

غلامعلی صادقی، دادستان مشهد، جرم این سه نفر را مشارکت در سرقت‌های مسلحانه متعدد، مشارکت در آدم‌ربایی و نگهداری سلاح و مهمات عنوان کرده است.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری دادستان مشهد گفته است، در یکی از سرقت‌های مسلحانه که این افراد مرتکب شده بودند یک نفر به قتل رسید و خانواده مقتول خواهان اعدام قاتلان در ملاء عام بودند.

edam

بنابه گفته آقای صادقی، این سه نفر در جریان محاکمه ضمن اعتراف به چند مورد سرقت مسلحانه از طلا و جواهرفروشی‌های مشهد گفته بودند که در جریان سرقت، از بمب‌های دست‌ساز نیز استفاده می‌کردند.

روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی فراخوانی منسوب به صنف طلا و جواهر مشهد منتشر شد که از مردم برای شرکت در مراسم اعدام دعوت کرده بود.

ایران یکی از معدود کشورهایی است که با هدف عبرت گرفتن دیگران، اقدام به اجرای اعدام در ملاءعام می‌کند و اما منتقدان اعدام‌ در انظار عمومی می‌گویند، این مجازات باعث گسترش خشونت را در جامعه می‌شود.

آمار بالای اعدام‌ها در ایران، که پس از چین این کشور را در رده دوم قرار داده، انتقاد مستمر فعالان و سازمان‌های حقوق بشری را در پی داشته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,