Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
ابومحمد جولانی، رهبر جبهه النصره

«شاخه القاعده در سوریه قصد تصرف دمشق و سرنگونی بشار اسد را دارد»

2015 May 28

خبر / رادیو کوچه

 

«ابو محمد جولانی»، رهبر «جبهه النصره» که یک گروه اسلام‌گرای افراطی وفادار به القاعده در سوریه است، می‌گوید تمرکز گروهش، همچنان، فتح دمشق و سرنگونی حکومت بشار اسد است.

رهبر گروه اسلام‌گرای جبهه النصره، در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی «الجزیره» که روز چهارشنبه بیست و هفتم می منتشر شد، اعلام کرد «ما همچنان تمرکز خود را بر دمشق و سرنگونی این حکومت حفظ می‌کنیم».

در این مصاحبه که مشخص نیست کجا انجام شده، «ابومحمد جولانی» که پشت به دوربین نشسته و چهره‌اش مشخص نیست، می‌گوید «به شما اطمینان می‌دهم، سقوط اسد زمان زیادی نخواهد برد».

aljolani

تصویر منتسب به ابومحمد جولانی رهبر گروه النصره

رهبر «جبهه النصره» از علویان سوریه، بشار اسد نیز به آن تعلق دارد، می‌خواهد برای آنکه -به گفته وی- در امان باشند، مبارزه نکنند و «به اسلام رو بیاورند».

«ابومحمد جولانی» با تاکید براین‌که علویان از دین خدا و اسلام خارج شده‌اند می‌گوید: «اگر سلاح خود را زمین بگذارند، مردان خود را به نبرد برای اسد نفرستند و به اسلام روی بیاورند، آن موقع برادران ما هستند».

جبهه النصره، در کنار گروه‌هایی از دیگر شبه‌نظامیان و شورشیان، به تازگی دست به پیشرفت‌هایی در شمال غرب سوریه زده و طی دو ماه گذشته شهر ادلب و یک ماه پیش نیز شهر جسرالشغور در ۷۵ کیلومتری لاذقیه در استان حلب را به کنترل خود درآوردند.

«ابومحمد جولانی» رهبر شاخه القاعده در سوریه، در مصاحبه با تلویزیون الجزیره، همچنین مدعی شد که گروه او هیچ منبع مالی از خارج دریافت نمی‌کند.

بیشتر بخوانید

جبهه النصره نیروهای ائتلاف علیه داعش را تهدید به تلافی کرد

جبهه النصره ٣٠٠ غیرنظامی کرد را در سوریه ربودند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,