شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
06 October 2016
زنگ رنگ در افغانستان

«نمایشگاه آثار نقاشان آماتور در استان بلخ برگزار شد»  

۱۳۹۴ خرداد ۰۸

سهیل سبا / رادیو کوچه / بخش افغانستان

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«زنگ رنگ» نام نمایشگاه نقاشیی است که در آن هنرنمایی نقاشان آماتور در استان بلخ افغانستان به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه به کمک دو نهاد مدنی در استان بلخ برای شناسایی و ارج گذاشتن به کار نقاشان جوان و آماتور برای سه روز برگزار شده است.

برعلاوه، تابلوی‌های که در این نمایشگاه در معرض دید گداشته شده‌اند؛ مشکلات اجتماعی جامعه را بازتاب می‌دهند و پیام صلح دارند.

1

«شمسیه آذرمهر»، مسئول نهاد که این نمایشگاه را برگزار کرده است می‌گوید، «هدف از برگزاری این نمایشگاه شناسایی نقاشان جوان است و بازدید از این نمایشگاه تشویق و ارج گذاشتن به کار جوانان است، این کار به نقاشان آماتور روحیه می‌بخشد.»

یکی از نقاشان آماتور که نقاشی‌هایش در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است حس خوبی دارد و برگزاری چنین نمایشگاه‌ها را برای رشد هنر نقاشی در افغانستان موثر می‌داند.

او می‌گوید، «اولین بار است که در چنین نمایشگاهی اشتراک می‌کنم و نقاشی‌هایم به نمایش گذاشته می‌شوند و این برای من خیلی خوب است.»

2

«شمسیه آذرمهر»، مسئول نهاد که این نمایشگاه را برگزار کرده است می‌گوید، برگزاری چنین نمایشگاه‌ها و ارج گذاشتن به هنرمندان کمک می‌کند تا فرهنگ حمایت از هنر در جامعه نهادینه شود.

نمایشگاه نقاشی «زنگ رنگ» برای سه روز در استان بلخ به روی بازدید کننده‌ها باز است و قرار است این نمایشگاه در برخی از شهرستان‌های این استان نیز برگزار شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,