Saturday, 18 July 2015
16 July 2020
عباس عراقچی اعلام کرد

«خروج بحث بازدید از مراکز نظامی از دستور کار مذاکره کنندگان اتمی ایران»

2015 May 30

خبر / رادیو کوچه

 

«عباس عراقچی»، عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران گفت: مذاکرات سختی‌های خود را دارد و هرچه به آخر مذاکرات نزدیک‌تر می‌شویم، مسائل بسیار جزیی‌تر و پیچیده‌تر می‌شود و طبعا فشار بیشتری در مذاکرات احساس می‌شود.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، روز جمعه هشتم خرداد ماه گزارش داده است که عباس عراقچی در مورد نتایج مذاکرات بر سر پرونده اتمی ایران گفته است: البته هنوز میزان اختلافات زیاد است و این اختلافات هم به مسائل محتوایی مربوط می‌شود و هم به نحوه نگارش که هم‌زمان در هر دو حوزه مذاکره صورت می‌گیرد.

eraghchi

معاون وزیر خارجه ایران، درباره جدول زمانی هم‌زمانی رفع تحریم‌ها و اجرای تعهدات ایران نیز گفته است: یکی از موارد اختلافی که هنوز به یک راه‌حل نهایی نرسیده است بحث هم‌زمانی فعالیت‌های دو طرف است که اگر ما به توافق برسیم طبعن یکسری اقداماتی را طرف مقابل ما (١+۵) باید انجام دهند درخصوص رفع و لغو تحریم‌ها و یکسری اقداماتی که ما باید انجام دهیم. اینکه این دو سری اقدام چگونه با هم هم‌زمان می‌شود یکی از مسائل اختلافی است.

این عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران افزوده است: آنچه که توسط رهبری بیان شد در عدم دسترسی به افراد برای مصاحبه و در عدم بازرسی و یا بازدید از مراکز نظامی، این دستورالعمل بسیار جدی و قاطع ما است و به طرف‌های مقابل هم کاملن منتقل شده است که این به هیچ وجه در دستور کار ما نیست.

وی افزوده است: روی راه‌حل‌های جایگزین دیگری که نگرانی‌های امنیتی و دغدغه‌های موجود را برطرف کند کار می‌کنیم، اگر بتوانیم به راه‌حل‌ها برسیم، طبعن اجرا خواهیم کرد وگرنه مذاکرات را ادامه می‌دهیم تا به یک راه‌حل مقبول برسیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,