شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
06 October 2016
در جزایر اوگاساوارای

«زمین‌لرزه‌ای با شدت هشت و نیم ریشتر ژاپن را لرزاند»

۱۳۹۴ خرداد ۰۹

خبر / رادیو کوچه

 

زمین‌لرزه‌ای به شدت هشت و نیم درجه در مقیاس ریشتر جزایر اوگاساوارای ژاپن را به لرزه در آورد. تاکنون از شمار تلفات جانی این زمین‌لرزه که در توکیو و اطراف آن به شدت محسوس بود خبری منتشر نشده، اما بنابه گزارش‌ها خطر سونامی وجود ندارد.

وب‌سایت «دویچه‌وله» آلمان، گزارش داده است، زمین‌لرزه‌ای به شدت هشت و نیم ریشتر روز شنبه سی‌ام ماه می، جزایر اوگاساورای ژاپن را به لرزه در آورد. شاهدان عینی از لرزش شدید ساختمان‌های توکیو خبر داده‌اند.

tokyo

زمین‌لرزه در توکیو و اطراف آن به شدت محسوس بود

مرکز لرزه‌شناسی ژاپن می‌گوید، مرکز زلزله در ۵۹۰ کیلومتری اعماق زمین در جزایر اوگاساوارا در اقیانوس آرام و حدود هزار کیلومتری توکیو، پایتخت ژاپن بود. مرکز زمین‌شناسی آمریکا اعلام کرد، شدت زمین‌لرزه ۷ و هشت‌دهم ریشتر بود و مرکز آن در اعماق ۶۷۸ کیلومتری زمین قرار داشت.

این زلزله از نظر شدت نظیر زمین‌لرزه مارس ۲۰۱۱ در ژاپن است. در آن سال زمین‌لرزه‌ای به شدت ۹ ریشتر در شمال شرق ژاپن رخ داد که به سونامی مرگباری منجر شد. در این فاجعه ۱۸۵۰۰ نفر کشته شدند و نیروگاه اتمی فوکوشیما به شدت آسیب دید.

ژاپن از زلزله‌خیزترین کشورهای جهان است و زمین‌لرزه‌های شدید اغلب در آن اتفاق می‌افتد. جزایر اوگاساوارا در حدود هزار کیلومتری جنوب توکیو واقع شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,