Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
از سوی شهرداری پاریس

«حدود یک میلیون قفل به وزن چهل و پنج تن از پل عشاق پاریس برداشته می‌شود»

2015 June 01

خبر / رادیو کوچه

 

پل عابر پیاده «پون دز آر»، یا پل هنرها یکی از پل‌های عابر پیاده در پاریس پایتخت فرانسه که به پل عشاق نیز معروف است، مدت‌ها است زیارتگاه گردش‌گرانی است که می‌خواهند با بستن یک قفل به نرده‌های فلزی آن عشق خود را جاودانه کنند.

بنابه گزارش شبکه خبری «یورو نیوز» روز دوشنبه اول ژوئن، ماموران شروع به برداشتن صدها هزار قفلی کردند که عشاق، بر دیواره «پون دز آر»، یا پل هنرها در پاریس بسته بودند زیرا سنگینی این سمبل‌های عشق، بنای قرن نوزدهمی پل را در معرض خطر قرار داده است.

شهردار پاریس در این باره گفته است: «این قفل‌ها، زیبایی پل را خراب می‌کنند و برای ساختمان آن هم زیانبارند.» تعداد این قفل‌های محبت بیش از یک میلیون تخمین زده می‌شود و تاکنون حجم عظیمی از آن‌ها که وزنی نزدیک به چهل و پنج تن داشته از روی این پل برداشته شده است.

poloshagh

چندی پیش سقوط یکی از قسمت‌های دیواره این پل در رودخانه سن، زنگ خطر را برای بنای پل و همچنین کشتی‌هایی که از زیر آن عبور می کنند، به صدا درآورد.

بنابه این گزارش، یکی از گردش‌گران در این باره گفته است: «شنیدم که قرار است آن‌ها را به همین شکل دور بیاندازند. فکر می‌کنم حداقل باید آن‌ها را در موزه یا جایی مانند آن بگذارند تا مردم بتوانند آن‌ها را ببینند. فکر می‌کنم فقط می‌خواهند آنها را دور بیاندازند.»

قرار است این دیواره‌های فلزی نخست با دیواره‌های چوبی و آن‌گاه به تدریج با دیواره‌های شفاف پلاستیکی جایگزین شوند تا پل، منظره قبلی خود را بازیابد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd76742 ventolin cheap crestor amitriptyline next page tamoxifen generic vardenafil tablets 20 mg lisinopril buy sildenafil