Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در استان انبار

«در جریان حمله انتحاری داعش در عراق ١۵ نیروی ایرانی کشته شدند»

2015 June 01

خبر / رادیو کوچه

 

در جریان حمله انتحاری شبه‌نظامیان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) به یک پایگاه نیروهای پلیس در استان انبار در روز دوشنبه اول ژوئن ١۵ نیروی ایران کشته شدند.

وب‌سایت شبکه خبری «بی‌بی‌سی» ضمن اعلام این خبر گزارش داده است، اخیرن یک محموله از موشک‌های ضدتانک ایرانی نیز به این پایگاه تحویل داده شده بود.

مقام‌های عراقی پیش‌تر گفته بودند که دست‌کم ۴۵ تن از ماموران پلیس عراق در حمله انتحاری داعش در استان انبار کشته شده‌اند.

مهاجمان انتحاری، امروز سه خودرو بمبگذاری شده را به پایگاهی در منطقه ثرثار کوبیده‌اند که بنابه گفته منابع مطلع چندین افسر عالی‌رتبه در جریان این انفجارها کشته شده‌اند. این پایگاه در مسیری واقع شده که شهرهای فلوجه و سامرا را به هم متصل می‌کند.

iraq

نیروهای داوطلب شبه نظامی شیعه تحت حمایت ایران به همراه ارتش عراق و قبایل سنی، عملیاتی را برای گرفتن دوباره کنترل شهر رمادی، مرکز استان که در ماه گذشته سقوط کرد آغاز کرده اند.

شبکه خبری «بی‌بی‌سی» به نقل از یک منبع امنیتی در فرماندهی عملیات انبار گزارش داده است که در حمله روز دوشنبه به مقر گردان ۳ تیپ ۲۱ پلیس فدرال عراق سه خودروی زره پوش (هاموی) مورد استفاده قرار گرفته است که پیش‌تر به دست داعش افتاده بود.

این منبع افزوده است چندین تن از افسران ارشد کشته شده‌اند و سردار موسا حیدر، فرمانده تیپ ۹ در میان ۳۳ نفر از مجروح شدگان است.

این خبرگزاری همچنین به نقل از یک منبع ارشد امنیتی دیگر در استان انبار گزارش داده است که شش موشک انداز زلزال-۲ ساخت ایران به خط مقدم در انبار منتقل شده است. موشک غیرهدایت شونده زلزال-۲ کلاهکی به وزن ۶۰۰ کیلوگرم را حمل می کند و برد آن ۳۰۰ کیلومتر است.

این منبع همچنین گفته است که سه هزار نفر در یک پایگاه نظامی در شرق رمادی برای حمله به شهر آموزش دیده‌اند.

نخست وزیر عراق گفته است که بیش از ۲۳۰۰ خودروی زره پوش (هاموی) در جریان تصرف شهر موصل به دست داعش، به دست نیروهای این گروه افتاده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,