Saturday, 18 July 2015
30 May 2020
بدهی‌های موجود در نظام بانکی

«معاون اول روحانی: بدهی‌های موجود در نظام بانکی ایران عجیب و غریب است»

2015 June 02

خبر / رادیو کوچه

 

«اسحاق جهانگیری»، معاون اول رییس‌جمهوری ایران، بدهی‌های موجود در نظام بانکی آن کشور را «عجیب و غریب» و بزرگ‌ترین مانع اعتباردهی بانک‌ها عنوان کرد.

خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا»، روز سه‌شنبه دوازدهم خرداد ماه گزارش داد، اسحاق جهانگیری گفته است: متاسفانه وضع بدهی‌های داخلی در ایران عجیب و غریب است به گونه‌ای که دولت به بانک‌ها، بانک‌ها به دولت، بخش خصوصی به بانک‌ها و بانک‌ها به بانک مرکزی بدهکارند که این مشکل پیچیده‌ای است که اگر بتوان آن را مدیریت کرد مسائل بسیاری حل خواهد شد.

bank

بنابه این گزارش، معاون اول رییس‌جمهوری ایران، به برداشت بانک‌ها از ذخایرشان نزد بانک مرکزی به عنوان یکی از دغدغه‌های فعلی اشاره کرده و گفته است: متاسفانه در مدت اخیر بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی و اضافه برداشت آن‌ها افزایش یافته و این در حالی است که قبلا این دغدغه مربوط به برداشت دولت از منابع بانک مرکزی بود.

وی تاکید کرده است که دولت اخیرن هیچ استفاده‌ا‌ی از منابع بانک مرکزی نداشته و اگر هم بوده بسیار بسیار محدود است.

وی همچنین معوقات بانکی را دیگر مشکل بانک‌ها در اعتباردهی اعلام کرده و افزوده است: معوقات بانکی البته اخیرن با اعلام رییس کل بانک مرکزی کاهش قابل توجهی داشته و امیدواریم با ادامه این روند بتوان بخشی از منابع بانک‌ها را به آن‌ها بازگرداند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,