شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
در جاده چالوس

«مرگ دست‌کم ٢۵ نفر در سانحه اتوبوس گردشگران خارجی در ایران»

۱۳۹۴ خرداد ۱۳

خبر / رادیو کوچه

 

در پی سقوط یک دستگاه اتوبوس حامل گردشگران خارجی به دره در منطقه سیاه بیشه در جاده چالوس دست‌کم ٢۵ نفر کشته و ۱۳ نفر زخمی شدند.

بنابه گزارش «ایرنا»، خبرگزاری رسمی ایران، یک اتوبوس حامل نزدیک به ۴۰ گردشگر خارجی، روز سه‌شنبه دوازدهم خرداد ماه به یک دره در محور کندوان سقوط کرد.

بنابه این گزارش، «علی نبیان»، معاون امور عمرانی استانداری مازندران گفت یک هلی‌کوپتر برای امداد رسانی به مجروحان به منطقه فرستاده شده است و از استان البرز نیز درخواست کمک شده است.

22

بنابه گفته مقامات استانی در این حادثه دست کم ۲۵ نفر کشته شدند و دست کم ۱۵ نفر نیز زخمی شدند.

«جعفر محمدنژاد»، رییس پلیس استان مازندران به خبرگزاری فارس گفت این حادثه در دره هلیجان محور کندوان رخ داد و علت سقوط اتوبوس به دره «نقص فنی» بوده است.

در همین رابطه «احسان نصیری»، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز، نیز اعلام کرده است که در پی سقوط یک دستگاه اتوبوس مسافربری حامل گردشگران خارجی به دره در جاده چالوس دست‌کم ٢۵ نفر کشته و ۱۳ نفر زخمی شدند.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری ایران، به علت ترافیک جاده و عمق دره امدادرسانی به حادثه‌دیدگان که از گردشگران کشورهای عربی هستند به کندی صورت می‌گیرد.

این حادثه در منطقه سیاه بیشه رخ داده و به گفته مقامات هلال احمر تا کنون شش تیم امدادی به محل اعزام شده‌اند.

نبود نظارت کافی پلیس، فرهنگ رانندگی، و عدم رعایت استانداردهای جاده‌سازی و کیفیت خودروها در ایران باعث بالا بودن میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,