Saturday, 18 July 2015
08 August 2020
برای نگارش متن توافق نهایی

«ششمین دور از مذاکرات اتمی در وین برگزار می‌شود»

2015 June 04

خبر / رادیو کوچه

 

ششمین دور از مذاکرات اتمی ایران و کشورهای عضو گروه ۵+١، برای نگارش متن توافق نهایی از روز پنج‌شنبه در وین، پایتخت اتریش، آغاز می‌شود.

خبرگزاری «مهر» روز چهارشنبه سیزدهم خرداد ماه گزارش داده است، تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران به ریاست عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد ایران، بامداد فردا عازم وین خواهد شد تا در روزهای آینده کار نگارش متن برجام را از سر بگیرند.

بنابه این گزارش، ششمین دور مذاکرات هسته‌ای میان ایران و ۵+١ برای نگارش متن در وین در حالی از فردا آغاز می‌شود که حدود سه هفته تا پایان ضرب الاجل ۱۰ تیر ماه برای دست یابی به توافق نهایی باقی مانده است و این احتمال مطرح است که مذاکره کنندگان هفته‌های آینده را بی‌وقفه در وین به کار بر روی نگارش بپردازند.

mozakrat

در همین رابطه خبرگزاری «فارس» نیز گزارش داده است که دور جدید از مذاکرات برای نگارش متن توافق نهایی درباره برنامه اتمی ایران با حضور همه هیات‌های مذاکره‌کننده گروه ۵+۱ در سطح معاونان وزرای خارجه و مدیران کل و همچنین هلگا اشمید، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، برگزار خواهد شد.

پنجمین دور از مذاکرات ایران با گروه ۵+۱ برای نگارش متن توافق نهایی از پنجم تا هشتم خردادماه در وین برگزار شد که پس از این مذاکرات، محمدجواد ظریف و جان کری، وزرای خارجه ایران و آمریکا، به همراه معاونان‌شان روز شنبه، ۹ خرداد، در ژنو برای بررسی روند نگارش متن این توافق مذاکره کردند.

این دور از مذاکرات در حالی برگزار می‌شود طی روزهای گذشته، مقامات ارشد ایران، مخالفت شدید و صریح خود را دررابطه با بازرسی از مراکز نظامی و مصاحبه با دانشمندان اتمی ایران ابراز کرده و آیت‌اله علی خامنه‌ای گفت که اجازه مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای و بازرسی از مراکز نظامی ایران را نخواهد داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,